Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Decyzje w sprawie MEADS dla Niemiec

Wojska lądowe, 29 czerwca 2015

Siły zbrojne Niemiec chcą zakupić 8-10 zestawów obrony powietrznej MEADS. Szczegóły kontraktu będą dopiero negocjowane.

Władze Niemiec rozpoczną negocjacje w sprawie zakupu co najmniej 8-10 kompletnych zestawów nowego systemu obrony powietrznej, złożonych z centrów dowodzenia i kierowania, stacji radiolokacyjnych i wyrzutni pocisków / Zdjęcie: MEADS International

Agencja Reuters poinformowała pod koniec zeszłego tygodnia, że Berlin rozważa zakup 8-10 baterii systemu obrony powietrznej MEADS, złożonych z centrów dowodzenia i kierowania, stacji radiolokacyjnych i wyrzutni pocisków. Informacje te potwierdzić miał Thomas Homberg, dyrektor zarządzający MBDA Deutschland – głównego koordynatora programu (MBDA komentuje wybór MEADS, 2015-06-10, Niemcy wybrali MEADS, 2015-06-09).

Liczba zamawianych baterii MEADS, a także inne szczegóły kontraktu, zostaną wynegocjowane w najbliższych miesiącach. Berlin chce przeznaczyć na kupno nowych zestawów obrony powietrznej ok. 4,5 mld euro (18,8 mld zł). Część tej kwoty zwróci się dzięki przeniesieniu produkcji wielu podsystemów bezpośrednio do kraju. Władze federalne uważają, że takie posunięcie pozwoli na utworzenie lub utrzymanie 1300 miejsc pracy.

Partnerem technicznym MBDA Deutschland będzie włoski oddział grupy, a także amerykański Lockheed Martin. Wybrane podzespoły systemu wyprodukują i dostarczą zakłady koncernu z Dallas w Teksasie, Huntsville w Alabamie, Orlando na Florydzie i Syracuse w stanie Nowy Jork. Nowe zestawy obrony powietrznej zastąpią eksploatowane od lat 1980. baterie systemu Patriot (Niemcy na dłużej w Turcji, 2015-01-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.