Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejny test Patriot PAC-3

Wojska lądowe, 15 kwietnia 2013

Lockheed Martin poinformował o przeprowadzeniu kolejnego testu systemu przeciwlotniczego / przeciwrakietowego Patriot PAC-3.

Program Missile Segment Enhancement (MSE) koncentruje się na zwiększeniu potencjału operacyjnego pocisków PAC-3, zwłaszcza ich charakterystyk aerodynamicznych, a także transportu i użycia przez wyrzutnie lądowe / Zdjęcie: Lockheed Martin

Próba została przeprowadzona pod koniec zeszłego tygodnia na terenie poligonu US Army White Sands w Nowym Meksyku. Zakładała ona identyfikację, śledzenie oraz eliminację przez system zagrożenia w postaci nadlatującego taktycznego pocisku balistycznego, najprawdopodobniej odwzorowywanego przez pocisk Patriot-As-A-Target TBM.

W celu eliminacji zbliżającego się zagrożenia, w jego kierunku wystrzelone zostały 2 pociski PAC-3 (Udany test PAC-3, 2012-08-31). Jeden z nich trafił w cel, dokonując jego fizycznej eliminacji. Drugi eksplodował w powietrzu po uruchomieniu procedury autodestrukcji.

Według przedstawicieli producenta, próba przebiegła zgodnie z ustalonym scenariuszem. Zebrane w jej trakcie doświadczenia mają zostać uwzględnione w trakcie kolejnej próby systemu Patriot, tym razem z pociskami Missile Segment Enhancement (MSE). Ma do niego dojść w ciągu kilku najbliższych miesięcy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.