Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wstępna zdolność operacyjna PAC-3 MSE

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 sierpnia 2016

Pociski rakietowe ziemia-powietrze PAC-3 MSE osiągnęły wstępną zdolność operacyjną.

US Army rozpocznie eksploatację pocisków rakietowych ziemia-powietrze PAC-3 MSE, produkowanych przez Lockheed Martina od 2014 / Zdjęcie: Lockheed Martin

US Army zgłosiła wstępną zdolność operacyjną (IOC) pocisków rakietowych ziemia-powietrze PAC-3 MSE (Missile Segment Enhancement). Uzbrojenie produkowane jest przez Lockheed Martina dla potrzeb zestawów przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Patriot. W przyszłości zostaną w nie wyposażone również baterie MEADS, rozwijanego przez koncern z Bethesdy oraz włoską i niemiecką filię MBDA (Zakup MEADS przez Niemcy zagrożony, 2016-07-12).

PAC-3 MSE wytwarzane są od 2014 (Pierwsze zlecenie na PAC-3 MSE, 2014-04-29). Decyzję o uruchomieniu produkcji niskoseryjnej podjęto po próbach poligonowych, prowadzonych przez US Army i Lockheed Martina (Udany test PAC-3 MSE, 2016-03-18). Scenariusz testowy zakładał zniszczenie serii celów powietrznych, w tym Patriot-As-A-Target Tactical Ballistic Misille (TBM) i Beechcraft MQM-107 Streaker, symulujących nieprzyjacielskie pociski balistyczne i samosterujące.

Nowe pociski rakietowe charakteryzują się zwiększonym zasięgiem i lepszymi własnościami lotnymi. PAC-3 MSE wykorzystuje energię kinetyczną do niszczenia nadlatujących celów powietrznych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.