Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe łodzie patrolowe USN

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 października 2017

Zlokalizowane w Luizjanie przedsiębiorstwo Metal Shark dostarczy nowe łodzie patrolowe dla US Navy.

Do 2020 US Navy ma odebrać pierwszą partię jedenastu łodzi patrolowych proj. PB(X) / Rysunek: Metal Shark

Przedsiębiorstwo Metal Shark otrzymało zlecenie o wartości ok. 30 mln USD (110 mln zł) na dostawę marynarce wojennej USA pierwszej transzy jedenastu 12-metrowych łodzi patrolowych proj. PB(X). Budowa patrolowców będzie prowadzona w Luizjanie. Dostawy mają zakończyć się w marcu 2020.

Liczba zamawianych łodzi może wzrosnąć do pięćdziesięciu, jeżeli zamawiający zdecyduje się wykorzystać wszystkie opcje anonsowanego przed kilkoma dniami porozumienia. Wówczas wartość kontraktu wzrośnie do ok. 90 mln USD (330 mln zł).

Nowe łodzie patrolowe będą używane m.in. przez eskadry rzeczne wchodzące w skład Coastal Riverine Force, a podporządkowane US Naval Expeditionary Combat Command (Konsekwencje incydentu w Zatoce Perskiej, 2016-05-13). Patrolowce posłużą m.in. do ochrony kluczowej infrastruktury wojskowej w rejonach przybrzeżnych, znajdującej się zarówno w USA jak i poza granicami państwa. Uważa się, że w najbliższych 15 latach US Navy będzie chciała wymienić 100-160 7,5- i 10-metrowych łodzi używanych obecnie przez wspomniane jednostki.

Omawiane zlecenie jest już drugim, jakie Metal Shark otrzymał w ostatnich miesiącach od Departamentu Obrony USA. Latem zakontraktowano budowę serii 25-metrowych okrętów patrolowych, które w ramach programu Near Coastal Patrol Vessels zostaną przekazane państwom karaibskim (Porozumienie Damen i Metal Shark, 2017-07-13). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.