Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMS Queen Elizabeth w drodze do Portsmouth

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 sierpnia 2017

Największy okręt w historii Royal Navy wejdzie do portu macierzystego w Portsmouth na południu kraju.

Pierwszy z nowoczesnych brytyjskich lotniskowców typu Queen Elizabeth jest w drodze do portu macierzystego. Okręt powinien wejść do HMNB Portsmouth do 22 sierpnia / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Brytyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że lotniskowiec HMS Queen Elizabeth (R08), typu Queen Elizabeth, jest w drodze do portu macierzystego. Okręt ma wejść do HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth na południu kraju w ciągu dwóch tygodni.

Pod koniec czerwca HMS Queen Elizabeth po raz pierwszy opuścił stocznię w szkockim Rosyth, gdzie został zbudowany. W lipcu okręt przechodził testy morskie. Realizowano je nieopodal północnych wybrzeży Szkocji. W trakcie prób oceniono funkcjonowanie podstawowych systemów pokładowych, w tym układu napędowego, urządzeń obserwacyjnych, stacji łączności, modułów nawigacji i systemów samoobrony.

HMS Queen Elizabeth jest pierwszym z dwóch lotniskowców typu QE budowanych dla Royal Navy. Obecnie w Rosyth trwają prace nad drugą z jednostek, przyszłym HMS Prince of Wales (R09, Kadłub HMS Prince of Wales gotowy, 2016-06-24). Za dostawę okrętów odpowiada konsorcjum Aircraft Carrier Alliance, w skład którego wchodzą: BAE Systems, Thales UK, Babcock i rząd Wielkiej Brytanii. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.