Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rumuni testują Spike LR

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 20 grudnia 2017

Forţele Terestre Române (wojska lądowe Rumunii) przeprowadziła niedawno próby i ocenę przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike LR (Long Range). W ich trakcie odpalono 10 ppk na poligonie Cincu w Braszowie. Dziewięć z nich zostało odpalonych przez żołnierzy rumuńskich.

W trakcie prób w Rumunii odpalono 10 ppk Spike LR na poligonie Cincu w Braszowie / Zdjęcie: Rafael

Próbom poddano pociski odpalane z wyrzutni z zespołem kierującym ICLU (Integrated Control Launch Unit), która umożliwia wykrywanie celów znajdujących się w bardzo dużej odległości i jest przystosowana do działań sieciocentrycznych.

Spike LR został przetestowany w różnych scenariuszach, w tym w warunkach dziennych i z naprowadzaniem termowizyjnym, przeciwko czołgom i pojazdom opancerzonym znajdującym się  w różnych odległościach. Wszystkie pociski trafiły w wyznaczone cele.

Armia rumuńska od dawna eksploatuje pociski rodziny Spike. Na jej stanie znajdują się bwp MLI-84, uzbrojone w wyrzutnie ppk Spike LR, a śmigłowce IAR 330L SOCAT przystosowane są do przenoszenia ppk Spike ER.

Po zamówieniu rakiet SPIKE, podpisanych W 2016 rumuński rząd podpisał umowę z EuroSpike GmbH (joint venture Rafaela, Diehla i Rheinmetalla) na dostawę w/w ppk Spike LR. Nowe pociski zostaną dostarczone w latach 2017-2019 i wejdą do wyposażenia brygad piechoty, rozpoznania i górskiej, a także pułków artylerii Forţele Terestre Române (Kolejne ppk Spike dla Rumunii, 2016-01-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.