Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Strykery dla Litwy

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 listopada 2015

Litwa zamierza pozyskać blisko 100 kołowych transporterów opancerzonych M1126 Stryker.

Władze USA wstępnie zaakceptowały sprzedaż Litwie 84 kto M1126 Stryker wraz z pakietem wyposażenia dodatkowego / Zdjęcie: US Army

Kongres Stanów Zjednoczonych Ameryki otrzymał od DSCA zawiadomienie o możliwości sprzedaży 84 kołowych transporterów opancerzonych M1126 Stryker dla sił zbrojnych Litwy. Pojazdy zostaną nabyte w odmianie z 30-mm armatą ATK XM813 lub wyposażone w zdalnie sterowane moduły uzbrojenia z 12,7-mm wkm M2HB Browning.

Potencjalny kontrakt zakłada też pozyskanie przez Wilno wyposażenia dodatkowego, w tym radiostacji AN/PRC-152 i modułów nawigacji satelitarnej AN/PSN-13 DAGR, a także pakietu części zamiennych, dokumentacji technicznej i urządzeń szkoleniowych. Wartość umowy wyniesie 599 mln USD (2,3 mld zł). Porozumienie zostanie zrealizowane w ramach rządowego programu FMS (Foreign Military Sales), a pośrednikiem w dostawach pojazdów będą wojska lądowe USA.

Zakup nowych kołowych transporterów opancerzonych jest jednym z priorytetów zbrojeniowych Litwy (Litwa stawia na obronę , 2015-10-05). Wilno poszukuje pojazdów, które zastąpią w linii wiekowe M113A1/A2. Latem lokalne media poinformowały, że litewskie władze skłaniają się do wyboru niemiecko-holenderskich wozów bojowych GTK (Gepanzerte Transport-Kraftfahrzeug) Boxer 8x8 (Litwa kupi GTK Boxer 8x8? , 2015-07-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra