Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Chrzest RFA Tideforce

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 stycznia 2018

W Republice Korei odbyła się ceremonia chrztu czwartego okrętu zaopatrzeniowego typu Tide budowanego dla Royal Navy.

Pracownicy Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering oraz przedstawiciele sił zbrojnych i ministerstwa spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii podczas ceremonii chrztu RFA Tideforce / Zdjęcie: DSME

Ceremonię chrztu zbiornikowca paliwowego RFA Tideforce (A139), typu Tide, zorganizowano przed kilkoma dniami na terenie stoczni producenta, Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering w Republice Korei. W najbliższych miesiącach okręt przejdzie ostatnie prace stoczniowe i testy morskie, które poprzedzą jego przejście do Wielkiej Brytanii.

Po dotarciu do rodzimych wybrzeży okręt zostanie skierowany do Falmouth na południowym zachodzie kraju, gdzie przejdzie prace wykończeniowe w miejscowych zakładach A&P Group. Obejmą one m.in. montaż wybranych elementów wyposażenia, w tym urządzeń łączności, uzbrojenia i zestawów samoobrony. Następnie okręt przejdzie testy odbiorcze, po których zostanie formalnie przekazany Royal Fleet Auxiliary i przyjęty od służby.

Po wejściu do służby RFA Tideforce uzupełni pozostałe okręty zaopatrzeniowe typu Tide, w tym znajdujący się już w linii RFA Tidespring (A136, RFA Tidespring w linii, 2017-11-28), a także RFA Tiderace (A137, RFA Tiderace dotarł do Wielkiej Brytanii, 2017-09-26) i RFA Tidesurge (A138). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.