Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej środków na naprawę USS Fitzgerald

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 marca 2018

Departament Obrony USA przeznaczył kolejne środki finansowe na naprawę i modernizację niszczyciela rakietowego USS Fitzgerald.

Za niecałe dwa lata USS Fitzgerald ma powrócić do służby / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 2nd Class William McCann, USN

Grupa stoczniowa Huntington Ingalls Industries otrzymała dodatkowe 77,5 mln USD (264 mln zł) na wykonanie prac związanych z naprawą, remontem i modernizacją niszczyciela rakietowego USS Fitzgerald (DDG 62), typu Arleigh Burke (Remont i modernizacja USS Fitzgerald, 2018-02-14). Prace na USS Fitzgerald mają zostać wykonane do stycznia 2020.

Naprawa i modernizacja okrętu będą prowadzone w stoczni Huntington Ingalls Shipbuilding z Pascagoula w stanie Mississippi. Obejmą one m.in. usunięcie uszkodzeń powstałych wskutek wypadku na morzu, w którym uczestniczył USS Fitzgerald, a także naprawę lub wymianę niesprawnego wyposażenia pokładowego, w tym elementów systemu zarządzania walką, układu napędowego i urządzeń obserwacyjnych (Miliony na naprawę USS Fitzgerald, 2018-01-23).

17 czerwca USS Fitzgerald zderzył się z idącym pod banderą Filipin kontenerowcem ACX Crystal (USS Fitzgerald opuścił Yokosukę, 2017-12-11AUSS Fitzgerald w Pascagoula, 2018-01-22). Do zdarzenia doszło ok. 100 km na południowy zachód do wybrzeży Japonii. W jego wyniku śmierć poniosło siedmiu członków załogi, a sam okręt został poważnie uszkodzony.

Największe zniszczenia objęły prawą burtę w pobliżu głównej części nadbudówki, gdzie mieści się m.in. mostek oraz anteny systemu wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis. Woda, która dostała się do wnętrza jednostki przez nieszczelne poszycie kadłuba, zalała część pomieszczeń, w tym kajuty. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.