Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończono testy odbiorcze USCGC Munro

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 października 2016

Huntington Ingalls Shipbuilding zakończyło testy odbiorcze okrętu patrolowego USCGC Munro.

USCGC Munro podczas testów odbiorczych na Zatoce Meksykańskiej / Zdjęcie: HIS

Testy odbiorcze USCGC Munro (WMSL 755), typu Legend, prowadzono na Zatoce Meksykańskiej. Objęły one ocenę funkcjonowania podstawowych systemów pokładowych, w tym elementów układu napędowego i elektrycznego, a także systemów bojowych i samoobrony. Próby nadzorowali specjaliści z Board of Inspection and Survey (INSURV).

USCGC Munro, który jest 6. patrolowcem typu Legend, zostanie przekazany Straży Wybrzeża USA (USCG) do końca br. (Po testach USCGC Munro, 2016-08-10). Okręt nazwano dla uhonorowania jednego z marynarzy USCG, który zginął 27 września 1942, podczas działań bojowych na wyspie Guadalcanal, na Oceanie Spokojnym. W uznaniu zasług pośmiertnie odznaczono go Medalem Honoru.

Okręty patrolowe typu Legend powstają w ramach programu National Security Cutter. Zakłada on budowę 9 jednostek. Dotąd USCG odebrała 5 patrolowców (USCGC James w linii, 2015-08-07). Obecnie w Pascagoula w stanie Mississippi trwają prace nad kolejnymi 2: USCGC Kimball (WMSL 756, Stępka pod USCGC Kimball, 2016-03-04), który zostanie zwodowany do końca br. i USCGC Midgett (WMSL 757, Zlecenie na 8. kuter typu Legend, 2015-04-01). Latem Huntington Ingalls Shipbuilding rozpoczęło przygotowania do budowy ostatniego patrolowca (Zlecenie na kolejny NSC, 2016-09-01). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.