Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wycofanie USCGC Morgenthau

Marynarka wojenna, 18 kwietnia 2017

Straż Wybrzeża USA wycofa dziś ze służby okręt USCGC Morgenthau, typu Hamilton.

Po blisko 50 latach służby w Straży Wybrzeża USA okręt patrolowy USCGC Morgenthau zostanie dziś wycofany z linii / Zdjęcie: USCG

Dziś na Hawajach odbędzie się ceremonia wycofania ze służby okrętu USCGC Morgenthau (WHEC-722), typu Hamilton. Uroczystość zostanie zorganizowana w porcie macierzystym jednostki w Honolulu. USCGC Morgenthau spędził w linii ponad 48 lat.

Okręt przyjęto do służby 10 marca 1969. USCGC Morgenthau był używany m.in. podczas wojny w Wietnamie, gdzie służył do patrolowania wyznaczonych akwenów, wsparcia ogniowego sojuszniczych jednostek oraz transportu uzbrojenia i zaopatrzenia dla wojsk. Jednostka prowadziła też działania operacyjne na Bliskim Wschodzie, pilnując przestrzegania sankcji gospodarczych nałożonych na Irak przez ONZ.

Po wycofaniu ze służby USCGC Morgenthau najprawdopodobniej zostanie przekazany, któremuś z sojuszników USA. W przeszłości podobny los spotkał 7 innych okrętów typu Hamilton, które są obecnie eksploatowane przez marynarki wojenne Bangladeszu, Filipin i Nigerii (BRP Andres Bonifacio na Filipinach, 2016-12-12; Drugi Hamilton dla Nigerii, 2015-01-06). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.