Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wycofanie USCGC Morgenthau

Marynarka wojenna, 18 kwietnia 2017

Straż Wybrzeża USA wycofa dziś ze służby okręt USCGC Morgenthau, typu Hamilton.

Po blisko 50 latach służby w Straży Wybrzeża USA okręt patrolowy USCGC Morgenthau zostanie dziś wycofany z linii / Zdjęcie: USCG

Dziś na Hawajach odbędzie się ceremonia wycofania ze służby okrętu USCGC Morgenthau (WHEC-722), typu Hamilton. Uroczystość zostanie zorganizowana w porcie macierzystym jednostki w Honolulu. USCGC Morgenthau spędził w linii ponad 48 lat.

Okręt przyjęto do służby 10 marca 1969. USCGC Morgenthau był używany m.in. podczas wojny w Wietnamie, gdzie służył do patrolowania wyznaczonych akwenów, wsparcia ogniowego sojuszniczych jednostek oraz transportu uzbrojenia i zaopatrzenia dla wojsk. Jednostka prowadziła też działania operacyjne na Bliskim Wschodzie, pilnując przestrzegania sankcji gospodarczych nałożonych na Irak przez ONZ.

Po wycofaniu ze służby USCGC Morgenthau najprawdopodobniej zostanie przekazany, któremuś z sojuszników USA. W przeszłości podobny los spotkał 7 innych okrętów typu Hamilton, które są obecnie eksploatowane przez marynarki wojenne Bangladeszu, Filipin i Nigerii (BRP Andres Bonifacio na Filipinach, 2016-12-12; Drugi Hamilton dla Nigerii, 2015-01-06). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.