Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie USCGC Kimball

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 21 grudnia 2016

W Pascagoula zwodowano 7. okręt patrolowy typu Legend przeznaczony dla Straży Wybrzeża USA.

Okręt patrolowy USCGC Kimball (WMSL 756), typu Legend, po wodowaniu w stoczni Huntington Ingalls Shipbuilding w Pascagoula / Zdjęcie: HII

W minioną sobotę w stoczni Huntington Ingalls Shipbuilding z Pascagoula w Mississippi odbyła się ceremonia wodowania okrętu patrolowego USCGC Kimball (WMSL 756), typu Legend. W najbliższych miesiącach jednostka przejdzie prace wykończeniowe, w trakcie których zamontowane zostanie kluczowe wyposażenie pokładowe. Ceremonię oficjalnego nadania imienia patrolowcowi zapowiedziano na 4 marca.

W marcu położono stępkę pod przyszły USCGC Kimball (Stępka pod USCGC Kimball, 2016-03-04). W 2017 okręt rozpocznie serię testów morskich i portowych, które poprzedzą próby odbiorcze. Jednostka najprawdopodobniej zostanie przekazana Straży Wybrzeża USA (USCG) w 2018. Dołączy wówczas do pozostałych 6 patrolowców typu Legend, które są już eksploatowane przez USCG lub niebawem rozpoczną działania operacyjne (Zakończono testy odbiorcze USCGC Munro, 2016-10-11).

Okręty patrolowe typu Legend powstają w ramach programu National Security Cutter, który zakłada budowę 9 jednostek (Zlecenie na kolejny NSC, 2016-09-01). Patrolowce mają 127 m długości i 16 m szerokości. Wypierają 4600 t. i rozwijają 28 w. Zasięg wynosi ok. 22 tys. km. Uzbrojono je m.in. w 57-mm armatę i pojedynczy 20-mm zestaw obrony bezpośredniej Phalanx, a także cztery 12,7-mm wkm i dwa 7,62-mm km M240B. Obserwację przestrzeni powietrznej umożliwia trójwspółrzędny radar wieloczynnościowy Airbus Defence and Space TRS-3D.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.