Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Dreamliner dla Gulf Air

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 30 kwietnia 2018

Linie Gulf Air, narodowy przewoźnik Bahrajnu, 26 kwietnia odebrały pierwszego Boeinga 787-9 Dreamliner. Przewoźnik zamówił ogółem 16 Dreamlinerów 787-9, napędzanych silnikami Rolls-Royce Trent 1000, ale planuje odebrać tylko 10 z nich.

Pierwszy Boeing 787-9 Dreamliner oficjalnie dostarczony liniom Gulf Air / Zdjęcie: Gulf Air

Samolot wylądował na międzynarodowym lotnisku w Bahrajnie około 15:00 czasu lokalnego, po bezpośrednim przelocie z zakładów w Seattle. Na jego pokładzie znajdował się dyrektor generalny Gulf Air Krešimir Kučko i inni przedstawiciele przewoźnika. Po lądowaniu i tradycyjnym salucie wodnym Dreamliner pokołował do terminalu, gdzie został powitany przez delegację VIP-ów, dygnitarzy, przedstawicieli rządu i przemysłu lotniczego oraz media.

Oficjalna dostawa miała miejsce ponad dwa tygodnie po wysłaniu pierwszego 787-9 Gulf Air na misję specjalną, w trakcie której samolot wykonał przelot nad torem Formuły 1 przed rozpoczęciem zawodów o Grand Prix Bahrajnu.

Cieszymy się, że możemy powitać najnowszy samolot Gulf Air, który nie tylko polepszy naszą ofertę, ale także pozwoli nam rozwinąć siatkę połączeń. W 2018 narodowy przewoźnik Bahrajnu otworzy osiem nowych połączeń do Abhy, Aleksandrii, Baku, Bengaluru, Kozhikode, Casablanki, Szarm el-Szejk i Tabuku. Dzięki takiemu rozwojowi tworzymy możliwości rozwoju między innymi w sektorze finansowym i turystycznym Królestwa Bahrajnu – skomentował dostawę Dreamlinera prezes Gulf Air Zayed R. Alzayani.

Do końca bieżącego roku we flocie Gulf Air znajdzie się pięć Boeingów 787-9 i dwa Airbusy A320neo. Dreamlinery będą używane do obsługi połączeń z Bahrajnu do Londynu-Heathrow i Casablanki. W ich wnętrzu zabudowano 282 fotele w konfiguracji dwuklasowej – 26 Falcon Gold Class i 256 klasy ekonomicznej (Wymiana floty Gulf Air, 2016-01-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.