Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Łotwa testuje samochody 4x4

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 16 maja 2018

Ministerstwo Obrony Łotwy rozpoczęło drugi etap negocjacji w sprawie zamówień na lekkie i średnie pojazdy taktyczne 4x4. Oferenci wybrani w pierwszym etapie złożyli szczegółowe oferty i zaproponowali pojazdy do testów. Komitet ds. Zamówień będzie teraz sprawdzać zgodność osiągów proponowanych pojazdów z wymaganiami operacyjnymi Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS, łotewskich narodowych sił zbrojnych).

Jednym z samochodów testowanych przez NSB jest południowoafrykański Marauder LAV / Zdjęcie: Paramount Group

Etap 1 procedury negocjacyjnej, w którym propozycje złożyło 12 przedsiębiorstw, został zakończony w lutym. Do etapu 2 zostało wybranych 6 oferentów: Paramount, Israel Aerospace Industries, AS UPB, Otokar, Oy Sisu Auto, AM General i Oshkosh Defense.

Ostatecznie komisja przetargowa otrzymała w wymaganym terminie 4 oferty. Do prób zakwalifikowano samochody Oy Sisu Auto GTP 4x4 z Finlandii, AM General HMMWV z USA (HMMWV 4x4 dla Gwardii Narodowej, 2018-02-24), Paramount Group Marauder LAV z RPA (Pierwsze Arlany dla Kazachstanu , 2016-08-19) i Otokar Cobra z Turcji (Kolejne wozy Cobra II dla Turcji, 2016-01-06). Ich testy rozpoczęły się 14 maja i potrwają do 18 maja. Negocjacje z każdym z potencjalnych dostawców rozpoczną się po szczegółowej ocenie ofert.

Dowództwo NSB planuje pozyskanie nowych lekkich i średnich pojazdów taktycznych 4x4 w celu zwiększenia mobilności taktycznej podległych mu jednostek, ponieważ mobilność taktyczna jest kluczową cechą gotowości bojowej, a brak samochodów transportowych w NSB zmniejsza ich zdolność do wykonywania określonych zadań.

Pojazdy te będą również odgrywać istotną rolę w realizacji projektów rozwojowych artylerii, obrony powietrznej i Zemessardze (Gwardii Narodowej). Pojazdy te muszą być opancerzone, z możliwością uzbrojenia, przystosowane do transportu personelu, ładunków, chorych i rannych oraz do zadań dowodzenia i kierowania.

Rząd w Rydze planuje wydać w 2018 na obronność 576,34 mln euro,  z czego 220,27 mln euro zostanie przeznaczone na rozwój wymaganych zdolności, takich jak infrastruktura, kontrola przestrzeni powietrznej, dalsza mechanizacja brygady piechoty zmechanizowanej oraz wzmocnienie zdolności bojowych i reagowania NBS i Zemessardze.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.