Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Izrael chce kupić unowocześnione F-15I

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 maja 2018

Tygodnik Flight informuje, że Izrael zaproponował Stanom Zjednoczonym Ameryki transakcję zakupu dodatkowych  25 samolotów uderzeniowych Boeing F-15I, za sumę ok. 4 mld USD. Najprawdopodobniej byłyby one dostarczone w standardzie Advanced F-15. Jednocześnie Amerykanie przeprowadziliby modernizację (do tego samego standardu) używanych obecnie przez Hejl HaAvir (wojska lotnicze) 25 F-15I Ra'am, które liczą sobie 18-20 lat.

Izrael chce zakupić nowe F-15I i zmodernizować już posiadane samoloty tego typu / Zdjęcie: US Air Force

Advanced F-15Eagle ma być wyposażony w nowe, pojedyncze wskaźniki, o wymiarach 279x482 mm w obydwu kabinach, cyfrowy układ sterowania lotem fly-by-wire, radar z anteną fazowaną APG-82, cyfrowy układ walki elektronicznej i radiostacje ARC-210 umożliwiające łączność kodowaną. Obydwaj lotnicy mają mieć do dyspozycji nahełmowe wskaźniki celownicze JHMCS-II.

Przenoszący uzbrojenie (kierowane pociski rakietowe powietrze-powietrze, pociski manewrujące i przeciwokrętowe oraz bomby klasyczne i kierowane) na 9 węzłach podwieszeń Advanced F-15 ma być zdolny do operowania przez 3-4 h w promieniu 370 km od bazy. W przypadku wydłużenia promienia operacyjnego do 926 km czas działania skraca się do 2-3 h, a zwiększenie promienia do 1850 km powoduje skrócenie czasu działania do 1-2 h. Według Boeinga Advanced F-15 może być używany do misji uderzeniowych, kierowania i dowodzenia, a także szkolenia.

Zakup dodatkowych F-15I zyskał ostatnio większe poparcie dowództwa Hejl HaAvir, niż nabycie trzeciej eskadry wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-35I Adir (Bojowy debiut Adirów, 2018-03-16). W uzasadnieniu mówi się, że własności stealth, jakie ma F-35I są niezbędne na początku konfliktu, ale podczas późniejszych działań ważniejsza jest zdolność przenoszenia dużej ilości uzbrojenia (27 ofiar ataków Izraela w Syrii, 2018-05-12). Źródła cytowane przez Flighta twierdzą, że zakup F-15I może zostać zrealizowany za 4-5 lat. Najprawdopodobniej zostanie sfinansowany ze środków FMF, jakie przyznał Izraelowi Waszyngton.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.