Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Eurosatory 2018: BAE Systems prezentuje iFighting

Imprezy branżowe, Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 15 czerwca 2018

Podczas wystawy Eurosatory w Paryżu, koncern BAE Systems zaprezentował nowe rozwiązanie zwiększające świadomość sytuacyjną na polu walki, noszące nazwę iFighting. iFighting scala dane z różnych systemów w pojeździe, aby wyselekcjonować i nadać priorytet najbardziej krytycznym informacjom. Umożliwia to załodze szybsze i bardziej skuteczne podejmowanie decyzji, co usprawnia wszystkie zdolności na polu walki.

iFighting scala dane z różnych systemów w pojeździe, aby wyselekcjonować i nadać priorytet najbardziej krytycznym informacjom, umożliwiając załodze szybsze i bardziej skuteczne podejmowanie decyzji na polu walki / Zdjęcie: BAE Systems

BAE Systems prezentuje w Paryżu także najnowszą wersję bojowego wozu piechoty CV90, oznaczoną jako MkIV ze zintegrowanym iFighting. MkIV to już piąta generacją CV90, wyposażona w nową elektronikę i udoskonalenia zwiększające prędkość i mobilność. Pojazd jest oferowany Republice Czeskiej w ramach wymiany floty starzejących się BVP-2. BAE Systems nawiązało już partnerstwo z kilkoma czeskimi przedsiębiorstwami, przygotowując się do zaoferowania CV90 MkIV wojskom lądowym Republiki Czeskiej.

Zamontowanie dodatkowych wskaźników i paneli w wozie bojowym może rozpraszać załogę, działającą w już skomplikowanym środowisku bojowym. Kluczem było znalezienie sposobu na polepszenie świadomości sytuacyjnej i skuteczności bojowej bez zwiększania wysiłku poznawczego załogi. Prezentując dziś nową technologię wierzymy, że dzięki iFighting osiągnęliśmy ten cel. iFighting to nie produkt, czy system. To serce integracji systemów wozu bojowego przyszłości – powiedział Tommy Gustafsson-Rask, wiceprezes i dyrektor generalny działu BAE Systems Hägglunds, odpowiedzialnego za projekt i zbudowanie CV90 MkIV.

CV90 MkIV będzie wyposażony także w czwartą generację architektury elektroniki, kompatybilną z NATO-wską standardową architekturą pojazdu (NGVA). Umożliwia ona załodze zarządzanie dużymi ilościami danych odbieranych w czasie rzeczywistym i zapewnia interoperacyjność z siłami Sojuszu. Ta skokowa zmiana pozwoli na autonomiczne wsparcie załogi. Wprowadzenie algorytmów nauczania maszynowego – w tym zdolności sztucznej inteligencji – oraz rozszerzonej rzeczywistości i danych na mapy trójwymiarowe, umożliwi adaptacje i rozwój w przyszłości.

Dzięki nowoczesnej elektronice, iFighting tworzy systemy o większej skuteczności bojowej, redukując ilość informacji, jakie żołnierz musi przetworzyć. Poprawia to świadomość sytuacyjną i pomaga w podejmowaniu decyzji na skomplikowanym polu walki. W efekcie iFighting polepsza zdolności niedoświadczonej załogi, a także w znaczący sposób zwiększa je w przypadku doświadczonego zespołu – dodał Mikael Segerman, dyrektor BAE Systems Hägglunds w Republice Czeskie (Eurosatory 2018: AM-CME dołącza do programu CV90 , 2018-06-14, BAE Systems prezentuje CV90 MkIV, 2018-01-24)j.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.