Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja szwedzkich CV90

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 29 marca 2016

Szwedzki rząd przyznał BAE Systems kontrakt na modernizację 262 bwp CV90 znajdujących się w służbie Armén (wojsk lądowych).

Wojska lądowe Szwecji mają na stanie 509 CV90. Na mocy najnowszego kontraktu 262 z nich zostaną zmodernizowane / Zdjęcie: Anna-Lena Hesse, Försvarsmakten

Rząd w Sztokholmie przyznał BAE Systems kontrakt na modernizację 262 bojowych wozów piechoty CV90, eksploatowanych przez Armén (wojska lądowe Szwecji). Wartość umowy to 1,5 mld SEK (690 mln zł). Kontrakt został przyznany HB Utveckling AB, spółce joint venture BAE Systems Bofors AB, która jest częścią działu Weapons Systems BAE Systems i BAE Systems Hägglunds AB.

Zakres prac obejmuje modernizację podwozia i wieży, a także polepszenie przeżywalności i modernizację systemów zarządzania walką. Podczas realizacji programu BAE Systems będzie blisko współpracować z gestorem. Prace ruszą natychmiast. Dostawy zmodernizowanych wozów rozpoczną się w 2018, a zakończą w 2020 (DSEI 2015: Kolejna odsłona CV90, 2015-09-17, Szwedzi modernizują CV90, 2014-02-12).

 To niezwykle ważny program dla BAE Systems i szwedzkiej armii – powiedziała Lena Gillström, dyrektor zarządzająca działu uzbrojenia w zakładach BAE Systems w Karlskoga, gdzie produkowane są wieże CV90. – Dzięki modernizacji i wprowadzeniu nowego systemu zarządzania walką, wozy te wejdą w erę cyfryzacji obronności, przyczyniając się do zwiększenia możliwości armii w zakresie odpowiedzi na przyszłe zagrożenia – dodała Lena Gillström. 

 – CV90 dowiódł swojej wartości i swoich możliwości przez lata służby w szwedzkiej armii – powiedział Tommy Gustafsson-Rask, prezes BAE Systems Hägglunds AB w Örnsköldsvik. – Wozy CV90 są użytkowane przez siedem państw. Dzięki programowi modernizacji odegrają jeszcze większą rolę w obronności Szwecji – dodał.

CV90 to rodzina gąsienicowych bojowych wozów piechoty zaprojektowanych przez szwedzką agencję uzbrojenia FMV, BAE Systems Hägglunds i dział Weapons Systems BAE Systems. Szwedzki wariant jest uzbrojony w automatyczną 40-mm armatę. Armén mają na stanie 509 CV90. Pozostałymi użytkownikami pojazdów tego typu są: Norwegia (DSEI 2015: Kolejna odsłona CV90, 2015-09-17), Dania, Estonia (Estończycy trenują na CV90, 2015-02-20), Finlandia, Holandia (Holandia sprzedaje CV90, 2013-09-20) i Szwajcaria.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.