Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Szybki Internet Finnaira

Lotnictwo cywilne, 25 lipca 2018

19 lipca Finnair wprowadził nowe szybkie połączenie internetowe w sześciu wąskokadłubowych samolotach Airbusa na trasach europejskich. Do końca tego lata przewidziano instalację dostępu do Internetu w kolejnych 20 samolotach, a do lata 2019 Finnair zaplanował założyć Internet we wszystkich wąskokadłubowych Airbusach ze swojej floty.

Finnair zaplanował założyć Internet we wszystkich wąskokadłubowych Airbusach ze swojej floty do lata 2019 / Zdjęcie: Finnair

Klienci Finnaira będą mogli dzięki temu korzystać na każdym etapie podróży z szybkiego pokładowego połączenia internetowego, jakiego nie znajdą w samolotach żadnej innej linii lotniczej. Będą mogli go używać, podobnie jak na ziemi, do surfowania po sieci, zakupów on-line, słuchania muzyki, a nawet oglądania filmów i programów telewizyjnych z popularnych serwisów streamingowych.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zaoferować naszym klientom coś naprawdę specjalnego, najlepsze dostępne na rynku połączenie internetowe podczas naszych lotów europejskich. Klienci mogą także korzystać z usług, które oferujemy on-line poprzez portal Nordic Sky, takich jak najnowsze wydania cyfrowych gazet czy zakupy internetowe. Dostęp do internetu na pokładzie samolotu pozwala nam także wprowadzić nowe narzędzia, które pozwolą załodze podnieść standard obsługi pasażerów –  mówi wiceprezes Finnaira ds. rozwoju usług pasażerskich Piia Karhu.

Portal Nordic Sky jest dostępny dla wszystkich klientów Finnaira, na pokładach samolotów wyposażonych w połączenie internetowe. Pasażerowie nie muszą być połączeni z internetem, by móc korzystać z portalu Nordic Sky. Za jego pośrednictwem klienci będą mogli skorzystać z różnorodnych usług cyfrowych takich jak najnowsze wiadomości czy zakupy on-line, a także uzyskać dostęp do systemu obsługi klienta, czy sprawdzić szczegóły swoich połączeń lotniczych (Prasa elektroniczna w samolotach Finnaira, 2018-02-14).

Finnair chce, by pasażerowie przetestowali nową usługę na lotach europejskich i bezpłatnie udostępnia ją przez dwa miesiące. Przez ten czas przewoźnik zamierza zebrać informacje na temat funkcjonalności wprowadzanego systemu i poznać opinie klientów o nowej usłudze. Nowy szybki nternet pokładowy będzie dostępny dla wszystkich użytkowników telefonów komórkowych, tabletów i laptopów posiadających funkcję Wi-Fi. Finnair poda do wiadomości cennik pokładowych połączeń internetowych jesienią.

Bardzo szybki pokładowy internet na pokładach samolotów Finnair to efekt współpracy Finnaira z Viasat Inc. Finnair to linia lotnicza, która priorytetowo traktuje obsługę swoich klientów, udostępnia na pokładach samolotów najnowsze technologie w swojej flocie, by zapewnić pasażerom łączność najwyższej jakości. Jesteśmy dumni, że możemy z nimi współpracować i umożliwić pasażerom Finnaira korzystanie z pokładowego połączenia internetowego o niezrównanej jakości i szybkości. Podczas fazy testowej będziemy zdobywać kluczowe informacje potrzebne do dalszego optymalizowania wprowadzanego systemu. Pozwoli to nam przygotować usługę stworzoną w odpowiedzi na potrzeby, zainteresowania i przyzwyczajenia użytkowników – dodaje wiceprezes i główny menadżer Viasat d.s. lotnictwa cywilnego Don Buchman.

Gdy tylko zakończy się proces instalacji, pokładowe połączenie internetowe będzie dostępne podczas większości europejskich lotów Finnaira. W przestrzeni powietrznej występują jednak techniczne ograniczenia nad rejonami morskimi, takimi jak Zatoka Biskajska czy Morze Północne, gdzie łączność jest uniemożliwiona. Pewne ograniczenia mogą pojawić się także nad Łotwą, Litwą i niektórymi regionami Białorusi i Rosji. Pasażerowie mogą mieć także problemy z połączeniem internetowym na niektórych etapach podróży ze względu na regulacje obowiązujące w poszczególnych krajach i przepisy narzucone przez agencje lotnicze (Wi-Fi w A320 Finnaira, 2016-09-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.