Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Odbiór LCSów

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 sierpnia 2018

US Navy odebrała kolejne dwa okręty klasy LCS, typu Freedom.

USS Sioux City jest jednym z dwóch okrętów klasy LCS, które przekazano US Navy w ostatnich dniach / Zdjęcie: Lockheed Martin, Team LCS

Ceremonia odbioru USS Sioux City (LCS 11) i USS Wichita (LCS 13), typu Freedom, klasy Littoral Combat Ship (LCS), odbyła się w środę w Wisconsin. Okręty odebrano od stoczni Fincantieri Marinette Marine, która jest członkiem konsorcjum Team LCS odpowiedzialnego za budowę jednostek tego typoszeregu.

W dn. 20-24 maja na Jeziorze Michigan przeprowadzono testy odbiorcze USS Sioux City (Koniec prób USS Sioux City, 2018-06-01). Z kolei w dn. 9-12 lipca na tym samym akwenie zorganizowano próby USS Wichita (Zakończono testy odbiorcze USS Wichita, 2018-07-16). W obu przypadkach nad przebiegiem testów czuwali specjaliści z rządowej agencji Board of Inspection and Survey (INSURV).

USS Sioux City i USS Wichita są odpowiednio 14. i 15. okrętem klasy LCS przekazanym US Navy oraz 6. i 7. jednostką typu Freedom zbudowaną przez Team LCS. Oba okręty zostaną przyjęte do służby w br., pierwszy w Annapolis w stanie Maryland, a drugi – w Jacksonville na Florydzie. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.