Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zwodowano USS Sioux City

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 lutego 2016

W Wisconsin zwodowano fregatę USS Sioux City.

USS Sioux City podczas ceremonii wodowania w stoczni Marinette Marine w Wisconsin. Fregaty typu Freedom pozyskiwane są w ramach programu Littoral Combat Ship / Zdjęcie: Lockheed Martin

W minioną sobotę w stoczni Marinette Marine w Wisconsin odbyła się ceremonia wodowania i chrztu nowej fregaty USS Sioux City (LCS 11), typu Freedom (Chrzest USS Sioux City, 2016-01-29). Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele dowództwa US Navy i pracownicy stoczniowi. Matką chrzestną okrętu została p. Mary Winnefeld, żona emerytowanego admirała Jamesa Winnefelda, byłego zastępcy szefa Kolegium Połączonych Szefów Sztabów.

USS Sioux City jest pierwszym okrętem w historii US Navy, nazwanym na cześć 4. największego miasta w stanie Iowa. Jego budowa rozpoczęła się na przełomie 2013/2014. Jednostka trafi do US Navy na początku 2017. Wkrótce potem najprawdopodobniej zostanie przebazowana do Naval Station Mayport na Florydzie wraz z 5 innymi fregatami typu Freedom (Sześć okrętów LCS do Mayport, 2014-08-08).

USS Sioux City (LCS 11) jest jedną z 10 fregat typu Freedom, zamówionych przez US Navy w 2010 (Dwaj zwycięzcy, 2010-12-30). Waszyngton zapłaci za nie ok. 3,6 mld USD (14,6 mld zł). Budowę okrętów zlecono konsorcjum, na czele którego stoi Lockheed Martin (USS Milwaukee w linii, 2015-11-20). W jego skład wchodzi również stocznia Marinette Marine, należąca do włoskiej grupy Fincantieri.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.