Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chrzest USS Sioux City

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 stycznia 2016

W sobotę odbędzie się ceremonia chrztu i wodowania fregaty USS Sioux City.

W stoczni Marinette Marine w stanie Wisconsin trwają ostatnie przygotowania do jutrzejszej ceremonii chrztu i wodowania fregaty USS Sioux City (LCS 11), typu Freedom / Zdjęcie: Lockheed Martin

USS Sioux City (LCS 11), typu Freedom, zostanie ochrzczony i zwodowany w stoczni Marinette Marine w Wisconsin. Matką chrzestną okrętu zostanie p. Mary Winnefeld, żona emerytowanego admirała Jamesa Winnefelda, byłego zastępcy szefa Kolegium Połączonych Szefów Sztabów. USS Sioux City będzie pierwszym okrętem w historii US Navy, nazwanym na cześć 4. największego miasta w stanie Iowa.

W 2013 rozpoczęto przygotowania do budowy USS Sioux City. W lutym 2014 położono stępkę pod nowy okręt. Jednostka powinna wejść do służby na przełomie 2016/2017. Wkrótce potem najprawdopodobniej zostanie przebazowana do Naval Station Mayport na Florydzie wraz z 5 innymi fregatami typu Freedom (Sześć okrętów LCS do Mayport, 2014-08-08).

USS Sioux City (LCS 11) jest jedną z 10 fregat typu Freedom, zamówionych przez US Navy w 2010 (Dwaj zwycięzcy, 2010-12-30). Waszyngton zapłaci za nie ok. 3,6 mld USD (14,6 mld zł). Budowę okrętów zlecono konsorcjum, na czele którego stoi Lockheed Martin (USS Milwaukee w linii, 2015-11-20). Wszystkie jednostki powstają w stoczni Marinette Marine, należącej do włoskiej grupy Fincantieri. Nowe okręty pozyskiwane są w ramach programu Littoral Combat Ship (LCS).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.