Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przygotowania do testów INS Karanj

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 września 2018

W Indiach trwają przygotowania do testów morskich okrętu podwodnego INS Karanj, typu Kalvari.

INS Karanj podczas wodowania / Zdjęcie: MO Indii

Okręt podwodny INS Karanj (S23), typu Kalvari, jest przygotowywany do testów morskich w zakładach Mazagon Dock Ltd (MDL) w Bombaju. Stocznia MDL jest producentem jednostki i będzie odpowiadać z należyte przeprowadzenie prób morskich, które mają być realizowane wespół z przedstawicielami indyjskiej marynarki wojennej.

Celem testów morskich INS Karanj będzie ocena stanu technicznego okrętu. Sprawdzone zostanie funkcjonowanie systemów i urządzeń pokładowych oraz osiągi eksploatacyjne jednostki. Na podstawie wniosków z tego przedsięwzięcia podjęta zostanie decyzja o formalnym odbiorze OP od producenta.

INS Karanj zwodowano w styczniu (Wodowanie INS Karanj, 2018-01-31). Jest to trzeci okręt typu Kalvari budowany dla marynarki wojennej Indii. Pierwsza jednostka, INS Kalvari (S21), została już przyjęta do służby (INS Kalvari w linii, 2017-12-14). Ogółem, indyjska flota pozyska sześć jednostek tego typoszeregu, które budowane są w oparciu o projekt Scorpène udostępniony na zasadzie licencji przez francuską Naval Group.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.