Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Arkia pierwszym użytkownikiem A321LR

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 16 listopada 2018

Izraelskie linie lotnicze Arkia, które w większości należą do Jordache Enterprises, 13 listopada odebrały w Hamburgu swój pierwszy samolot wąskokadłubowy Airbus A321LR, stając się w ten sposób pierwszym w świecie użytkownikiem tego typu. Napędzany silnikami Leap CFM-1A samolot jest przystosowany do przewozu 220 pasażerów w konfiguracji jednoklasowej.

A321LR dostarczony izraelskim liniom lotniczym Arkia / Zdjęcie: Airbus

Jak powiedział w wywiadzie dla tygodnika Flight prezes izraelskich linii Nir Dagan, towarzystwo rozważało zakup 10 Bombardierów Cseries 130, ale producent wstrzymał prace nad samolotem. Ostatecznie Izraelczycy zostali przekonani przez koncern z Tuluzy do zakupu A321LR, jak i A330-900. Cytowany przez Flighta Dagan dodał, że A321LR to pierwszy samolot wąskokadłubowy, który jest bardziej ekonomiczny niż Boeing 757-300 i jedyny w swoim rodzaju.

A321LR mają być używane przez Arkię do obsługi różnych połączeń, od krótkich 30-minutowych skoków do Larnaki do 5-godzinnych transeuropejskich tras do Londynu, Paryża i Barcelony, a także do lotów do egzotycznych miejsc na Oceanie Indyjskim, takich jak Zanzibar i Seszele i do innych miejsc docelowych w Afryce i Azji. Przewoźnik zamówił 2 samoloty tego modelu, a także 2 A321neo.

Obecnie we flocie Arkii znajduje się pojedynczy Boeing 757-300, 2 Embraery 190 i 3 Embraery 195. Nir Dagan dodał, że Arkia wprowadzi na do eksploatacji swoje dwa A330-900 od 2020. Będą to samoloty w wariancie o maksymalnej masie startowej wynoszącej 251 t (A321LR certyfikowany przez EASA i FAA, 2018-10-04, Arkia kupują A330neo, 2015-02-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.