Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Aerosmurf w Warszawie

Lotnictwo cywilne, 19 listopada 2018

Z okazji uroczystej inauguracji 20. edycji Dni Belgijskich, w dniu dzisiejszym na Lotnisku Chopina w Warszawie pojawił się należący do Brussels Airlines samolot Airbus A320 Aerosmurf, uwieczniający pochodzące z Belgii charakterystyczne niebieskie stworki – Smerfy.

A320 Aerosmurf podczas wizyty na warszawskim Lotnisku Chopina / Zdjęcia: Bartosz Głowacki

Jak co roku, przedsięwzięcie organizowane przez Belgijską Izbę Gospodarczą, które obfituje w szereg wydarzeń kulturalno–biznesowych, ma na celu umocnienie dobrych i przyjaznych stosunków pomiędzy Polską a Belgią (Z Wrocławia na główne lotnisko Brukseli, 2018-06-01).

A320 Aerosmurf to jeden z 5 samolotów narodowego przewoźnika Belgii w malowaniu nawiązującym do ikon belgijskich. Samolot jest w pełni dedykowany ukochanym małym niebieskim Smerfom. Świat stworzony przez rysownika Peyo podbija serca dzieci i dorosłych już od 60 lat.

Nazwa Aerosmurf wywodzi się od tytułu jednego z komiksów o Smerfach, który opowiada historię małego Smerfa marzącego o lataniu. Teraz, dzięki Brussels Airlines Smerfy szybują po całym świecie. Dla pasażerów lecących tym samolotem zewnętrzne malowanie samolotu to tylko początek przygody. Drobne ślady skrzatów na dywanach prowadzą gości Aerosmurfa na swoje miejsca, a film o przygodach niebieskich stworków oraz dostosowana muzyka na pokładzie dopełniają smerfastyczne wrażenia.

Malowanie Aerosmurfa to projekt autorstwa Marty Mascellani, który zwyciężył w konkursie przeprowadzonym przez przewoźnika. Ciekawostką jest fakt, że oprócz 19 Smerfów znajdujących się na malowaniu samolotu, jest także dwóch pasażerów na gapę – Gargamela i kota Klakiera, którzy znajdują się na dolnej części kadłuba (Smerfastyczny samolot Brussels Airlines , 2018-03-27).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.