Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amare w Warszawie

Lotnictwo wojskowe, 20 listopada 2017

W Warszawie odbyła się dziś uroczysta inauguracja kolejnej edycji Dni Belgijskich 2017, organizowanych przez Belgijską Izbę Gospodarczą. Specjalnie z tej okazji na Lotnisku Chopina pojawił się należący do Brussels Airlines samolot Airbus A320 Amare, jeden z serii belgijskich ikon.

A320 Amare po lądowaniu na warszawskim Lotnisku Chopina / Zdjęcia: Bartosz Głowacki

Odbywające się już po raz 19. Dni Belgijskie, to cykl wydarzeń, promujących Belgię i belgijski biznes w Polsce. Belgijska Izba Gospodarcza działa w Polsce od 25 lat. Dokładamy wszelkich starań, aby promować nasze firmy członkowskie i ułatwiać współpracę między belgijskimi i polskimi przedsiębiorcami. Wydarzenia w ramach Dni Belgijskich są adresowane do zróżnicowanej publiczności i dedykowane różnym sektorom. Wszystkie łączy jednak element wymiany doświadczeń, innowacyjnych rozwiązań oraz wzmacnianie biznesowych relacji. Niezmiernie cieszę się, że rozpoczynamy Dni Belgijskie od przywitania samolotu Amare – symbolu przyjaźni, niech będzie to zapowiedzią na nadchodzące dni – stwierdził Pierre Detry, Prezes Belgijskiej Izby Gospodarczej.

Amare – symbolizujący jedność, miłość i przyjaźń, to oda do Tomorrowland – jednego z największych festiwali muzyki elektronicznej w Europie, który odbywa się w Belgii co roku, w ostatni weekend (lub ostatnie dwa weekendy) lipca, w miejscowości Boom, niedaleko Antwerpii. Tomorrowland jest jednym z największych i najbardziej znanych festiwali muzycznych na świecie, a bilety na niego wyprzedają się w całości w kilka minut.

Amare, noszący znaki rejestracyjne OO-SNF, to czwarty A320 z serii belgijskich ikon we flocie Brussels Airlines. Oprócz specjalnego malowania kadłuba, w kabinie samolotu zainstalowano specjalne nastrojowe oświetlenie, a oryginalnej, festiwalowej atmosfery dodaje puszczany w tle hymn Tomorrowland skomponowany przez światowej sławy kompozytora Hansa Zimmera. Samolot zaprezentowano oficjalnie w lutym br. i będzie nosił specjalne malowanie aż do 2022.

Jako ambasador Belgii na całym świecie, obchodząca w tym roku swoje 15-lecie linia lotnicza promuje to, co najlepsze w Belgii. W 2014 zdecydowano się dedykować samolot najpopularniejszej serii komiksów Przygód Tintina, autorstwa belgijskiego artysty Hergé. Rakcham natychmiast stał się tym samym jednym z najczęściej fotografowanych samolotów na świecie.

Rok później pojawiły się dwa kolejne samoloty będące hołdem dla belgijskich ikon: Magritte, poświęcony surrealistycznemu malarzowi René Magritte i Trident, hołd złożony belgijskim Czerwonym Diabłom, czyli narodowej reprezentacji piłki nożnej. W marcu przyszłego roku do floty Brussels Airlines dołączy samolot uwieczniający Smerfy, wykreowane przez belgijskiego rysownika komiksowego Pierre’a Culliforda, znanego bardziej pod pseudonimem Peyo. Oprócz niezwykłych grafik ozdabiających kadłub, atmosfera każdej z ikon ma swoje odzwierciedlenie również we wnętrzu samolotu (Smerfy latają z Brussels Airlines , 2016-10-25, Brussels upamiętniły wielkiego surrealistę, 2016-03-21, Lataj z Tintinem , 2015-03-17).

Cieszymy się, że z okazji Dni Belgijskich po raz pierwszy udało się sprowadzić do Polski samolot Amare, ikonę kultowego festiwalu muzycznego Tomorrowland. Brussels Airlines łączą Polskę i Belgię dzięki bogatej siatce połączeń z Warszawy i Krakowa. Dodatkowo, w połowie tego roku linia wprowadziła Hi Belgium Pass, by jeszcze bardziej przybliżyć Belgię europejskim turystom – powiedział Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group Poland.

Hi Belgium Pass, wspólna inicjatywa Brussels Airlines, brukselskiego lotniska, belgijskich kolei i kilku biur turystycznych, została stworzona, aby więcej Europejczyków mogło odkryć Belgię. Karnet obejmuje 13 belgijskich miast, zawiera połączenie w obie strony do Belgii liniami Brussels Airlines, nieograniczone przejazdy pociągiem przez Belgię podczas całego pobytu oraz bezpłatny dostęp do licznych atrakcji turystycznych (muzea, wycieczki z przewodnikiem itp.) w dwóch wybranych miastach.

Zapytany o możliwość wizyt innych samolotów Brussels Airlines w specjalnych malowaniach Frank Wagner odparł, że wszystko zależy od polskich podróżnych. Zwykle loty pomiędzy stolicami Belgii i Polski obsługują A319, a specjalne malowania naniesiono wyłącznie na A320. Jeżeli zatem zapotrzebowanie na rejsy pomiędzy Brukselą i Warszawą będzie większe, belgijskie linie skierują do ich obsługi A320, dzięki czemu w stolicy Polski będziemy mogli oglądać kolejne samoloty w oryginalnych malowaniach (Brussels Airlines wymieniają flotę, 2017-05-23).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.