Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brussels upamiętniły wielkiego surrealistę

Lotnictwo cywilne, 21 marca 2016

Brussels Airlines zaprezentowały dziś samolot poświęcony słynnemu belgijskiemu malarzowi-surrealiście René Magritte’owi.

Brussels Airlines zaprezentowały dziś samolot w specjalnym malowaniu, nawiązującym do twórczości słynnego malarza-surrealisty René Magritte’a. Będzie go można oglądać w portach lotniczych Europy do 2022 / Zdjęcie: Jeske Willems, Brussels Airlines

Airbus A320, noszący znaki rejestracyjne OO-SNC i nazwę Magritte, został zaprezentowany dziś, w siedzibie Brussels Airlines (Nowe letnie kierunki grupy Lufthansa , 2016-03-14). W ceremonii udział wzięli Minister Transportu Jacqueline Galant, przedstawiciele przewoźnika: wicehrabia Etienne Davignon i prezes Bernard Gustin, prezes Fundacji Magritte'a Charly Herscovici oraz goście i pracownicy linii.

Na kadłubie samolotu znajdują się dwa obrazy René Magritte'a, żyjącego w latach 1898-1967: Jasnowidzenie (1936) i Powrót (1940). Wnętrze kabiny pasażerskiej wykończono w stylu surrealistycznym. Znajdują się tam m. in. wizerunki ptaków i słynny mężczyzna w meloniku.

Projekt został stworzony przez trzech młodych Belgów, pracujących w dziale marketingu Brussels Airlines. Malowaniem samolotu zajął się Andre Eisele, który wcześniej pracował również przy Rackhamie (Lataj z Tintinem , 2015-03-17). Prace malarskie zrealizowano w zakładach Eirtech w czeskiej Ostrawie.

Kadłub A320 Magritte pomalowano w zakładach Eirtech w czeskiej Ostrawie

Jestem bardzo dumny, mogąc zobaczyć ten samolot wzbijający się dziś w przestworza. Magritte miał bardzo bliskie związki ze światem lotnictwa i byłby szczęśliwy widząc swoje prace w powietrzu. Myślę, że udała nam się nasza misja, jaką jest rozpowszechnienie dzieł René Magritte’a przy pomocy tak prestiżowego i symbolicznego środka transportu, jak samolot – powiedział Charly Herscovici.

Jako belgijskie linie chcemy pokazać naszym pasażerów z całego świata, co sprawia, że nasz kraj jest wyjątkowy. Mamy wspaniałych artystów, takich jak Magritte. Cały świat zna tego malarza-surrealistę, ale nie każdy wie, że był Belgiem. Magritte odcisnął olbrzymie piętno na całym świecie kultury. Ponadto, miał silną więź z niebem i światem lotnictwa. Dlatego też poświęciliśmy mu samolot, reprezentujący jego dziedzictwo – dodał Bernard Gustin.

Po sukcesie naszego samolotu z Tintinem, jednego z najczęściej fotografowanych samolotów na świecie, dziś odsłaniamy kolejny unikalny samolot, poświęcony Rene Magritte. Wspólnym tematem naszej serii specjalnych malowań są ikony Belgii: Tintin i Magritte – podkreślił Lars Redeligx, dyrektor handlowy Brussels Airlines.

Po prezentacji A320 Magritte wykonał rejs z Brukseli do Madrytu. Z tej okazji wszyscy pasażerowie otrzymali pudełko czekoladek Neuhaus ze specjalnej kolekcji Magritte'a.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.