Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zablokowana fuzja Boeinga z Embraerem

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 11 grudnia 2018

Brazylijski sąd federalny nakazał zablokowanie proponowanej transakcji, mającej na celu zakup 80% udziałów Embraera przez Boeinga, za sumę 3,8 mld USD. Nakaz wydano na podstawie pozwu zbiorowego wniesionego przez czterech kongresmanów z lewicowej Partido dos Trabalhadores (Partii Pracujących).

/ Ilustracja: Embraer 

Biuro prokuratora generalnego Brazylii potwierdziło, że wstrzymano negocjacje Embraera z Boeingiem. Jednak przedstawiciele rządu zwrócili się do sądu o uchylenie nakazu, argumentując, że narusza on konstytucyjne prawo do swobody przedsiębiorczości, ingerując w negocjacje między dwiema prywatnymi spółkami.

Embraer twierdzi, że transakcja ma kluczowe znaczenie dla przetrwania spółki. Prezes Embraera Paulo Cesar de Souza e Silva spodziewał się, że rząd brazylijski wyrazi zgodę na utworzenie joint venture z Boeingiem do końca roku, po konsultacjach między przedstawicielami ustępującego prezydenta Michela Temera z administracją prezydenta-elekta Jaira Bolsonaro, który obejmie urząd 1 stycznia 2019 i także ma wspierać pomysł połączenia obydwu przedsiębiorstw.

Jeżeli władze brazylijskie wyrażą zgodę na fuzję Boeinga z Embraerem, a następnie ją zaaprobują akcjonariusze spółki i urząd antymonopolowy, transakcja powinna zostać sfinalizowana w drugiej połowie 2019, uważa prezes Embraera Paulo Cesar de Souza e Silva (Partnerstwo Boeinga i Embraera, 2018-07-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.