Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USA pomściły załogę USS Cole

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 07 stycznia 2019

Amerykańskie siły zbrojne i prezydent Donald Trump potwierdziły zabicie jednego z organizatorów zamachu na niszczyciel rakietowy USS Cole, do którego doszło w 2000.

Na zdjęciu niszczyciel rakietowy USS Cole na miesiąc przed atakiem jemeńskich terrorystów / Zdjęcie: USN

Amerykańskie dowództwo Central Command (USCENTCOM) poinformowało, że w przeprowadzonym 1 stycznia nalocie zginął Jamal al-Badawi, członek al-Kaidy i jeden z organizatorów zamachu na niszczyciel rakietowych USS Cole (DDG 67), typu Arleigh Burke. Amerykańskie lotnictwo przeprowadziło bombardowanie w muhafazie Marib w środkowym Jemenie.

12 października 2000 kierowani przez al-Badawiego terroryści z jemeńskiej bojówki al-Kaidy poważnie uszkodzili USS Cole w chwili, gdy ten znajdował się w mieście portowym Aden. Wskutek zdarzenia śmierć poniosło 17 amerykańskich marynarzy, a kolejnych 39 zostało rannych.

Po ponad roku napraw USS Cole powrócił do służby w 2002. Okręt regularnie prowadzi działania operacyjne m.in. na Bliskim Wschodzie (Nowa misja USS Cole, 2016-12-16). Latem ub.r. BAE Systems otrzymało zadanie przeprowadzenia przeglądu remontowego okrętu. Prace stoczniowe mają zostać zakończone do lata br. (Kolejne środki na remont USS Cole, 2018-06-20). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.