Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja USS Cole

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 16 grudnia 2016

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Cole rozpoczął nową misję bojową w rejonie Bliskiego Wschodu.

Najbliższe miesiące załoga USS Cole spędzi w rejonie Bliskiego Wschodu / Zdjęcie: USN

Wczoraj niszczyciel rakietowy USS Cole (DDG 67), typu Arleigh Burke, opuścił bazę morską w Noflolk i skierował się na Bliski Wschód. W najbliższych miesiącach okręt będzie pełnił służbę w rejonach odpowiedzialności 5. i 6. floty US Navy. Jednostka ma stacjonować m.in. na Morzu Śródziemnym i Arabskim oraz na Zatoce Perskiej.

Do głównym zadań USS Cole należeć będzie patrolowanie wyznaczonych akwenów i próba utrzymania przepustowości wiodących nimi szlaków handlowych. US Navy przykłada dużą wagę do ochrony cywilnej żeglugi w regionie, która zagrożona jest działalnością piratów morskich i ugrupowań ekstremistycznych. USS Cole będzie też wspierał wysiłki społeczności międzynarodowej, które zmierzają do osłabienia, a w konsekwencji pokonana licznych organizacji islamistycznych. Ugrupowania te od lat skutecznie destabilizują region i komplikują sytuację wewnętrzną m.in. w Iraku, Syrii i Jemenie (Więcej amerykańskich wojsk w Syrii, 2016-12-13; Kolejny ostrzał USS Mason, 2016-10-14).

USS Cole jest 17. niszczycielem rakietowym typu Arleigh Burke w składzie US Navy. Okręt przyjęto do służby latem 1996. Jesienią 2000 jednostka była celem ataku lokalnej bojówki al-Kaidy podczas wizyty w jemeńskim mieście portowym Aden. Wskutek zdarzenia zginęło 17 amerykańskich marynarzy, a kolejnych 39 zostało rannych. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.