Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej amerykańskich wojsk w Syrii

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 13 grudnia 2016

Departament Obrony USA poinformował o zamiarze wysłania do Syrii kolejnej grupy żołnierzy.

Wkrótce liczebność amerykańskich wojsk w Syrii wzrośnie do ok. 500 żołnierzy / Zdjęcie: Departament Obrony USA

W najbliższych tygodniach do Syrii wysłanych zostanie ok. 200 amerykańskich żołnierzy. Na Bliski Wschód trafią członkowie wojsk specjalnych, instruktorzy wojskowi i doradcy, a także zespoły EOD / IED (usuwania ładunków i materiałów niebezpiecznych). Ich zadaniem będzie wsparcie lokalnych ugrupowań rebelianckich, które stawiają opór bojówkarzom Ad-Daula al-Islamijja.

Obecnie w Syrii stacjonuje ok. 300 żołnierzy amerykańskich wojsk specjalnych (Więcej wojsk USA w Syrii, 2016-04-25). Wspierają oni wysiłki sił wielonarodowej koalicji, na czele której stoją USA. Koalicjanci prowadzą działania bojowe w ramach operacji Inherent Resolve. Jej celem jest osłabienie, a w efekcie pokonanie sił nieprzyjaciela i wyparcie ich z kontrolowanych terenów (Zniszczono zapasy islamistów, 2016-12-12).

Podobne działania prowadzone są też w Iraku, gdzie stacjonuje ponad 4 tys. amerykańskich żołnierzy (USA wyślą dodatkowe wojska do Iraku, 2016-09-29). W ostatnich miesiącach Amerykanie koncentrowali się na przygotowaniu irackich sił bezpieczeństwa do ofensywy na Mosul. Drugie co do wielkości miasto w Iraku przed ponad 2 laty dostało się w ręce bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja (Amerykański bsl rozbił się w Iraku, 2016-11-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.