Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USA wyślą dodatkowe wojska do Iraku

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 29 września 2016

Władze USA zatwierdziły plan zwiększenia liczebności amerykańskiego kontyngentu wojskowego w Iraku.

Po wysłaniu dodatkowych wojsk do Iraku liczebność amerykańskiego kontyngentu wzrośnie do 5262 żołnierzy / Zdjęcie: Departament Obrony USA

W najbliższych tygodniach do Iraku wysłanych zostanie ok. 600 dodatkowych amerykańskich żołnierzy. Na Bliski Wschód trafią przede wszystkim specjaliści z jednostek inżynieryjnych, instruktorzy wojskowi i oficerowie wywiadu. Amerykanie zostaną rozmieszczeni m.in. w bazach lotniczych Al Asad w prowincji al-Anbar i Qayyarah w pobliżu Mosulu.

Głównym zadaniem amerykańskich żołnierzy będzie wsparcie irackich i kurdyjskich sił zbrojnych w przygotowaniach do ataku na Mosul (Mosul w rękach ISIL, 2014-06-11). Amerykanie zorganizują dodatkowe szkolenia dla lokalnych sił bezpieczeństwa, a także zapewnią im wsparcie materiałowe i logistyczne. Ponadto żołnierze z jednostek inżynieryjnych pomogą w remoncie i rozbudowie wspomnianych baz wojskowych, które będą użytkowane podczas walk o Mosul (USA wzmocnią kontyngent w Iraku , 2016-07-11).

Plan wzmocnienia kontyngentu wojskowego w Iraku opracował Sekretarz Obrony USA, Ash Carter w porozumieniu z gen. Joe Dunfordem, szefem Kolegium Połączonych Szefów Sztabów i byłym dowódcą Korpusu Piechoty Morskiej USA. Decyzja o wysłaniu dodatkowych wojsk na Bliski Wschód została podjęta za wiedzą i zgodą premiera Iraku, Haidera al-Abadiego. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.