Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej wojsk USA w Syrii

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 25 kwietnia 2016

USA wyślą 250 żołnierzy do Syrii. Ich zadaniem będzie wsparcie umiarkowanych rebeliantów w walce z bojówkarzami organizacji islamistycznych.

Amerykański kontyngent w Syrii będzie pomagał lokalnym partyzantom w walce z islamistami. Amerykanie mają też usprawnić koordynację operacji lotniczych nad okupowanymi terenami z działaniami prowadzonymi przez rebeliantów / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Prezydent Barack Obama ogłosił dziś plan wysłania dodatkowych 250 żołnierzy do Syrii. W skład wzmocnionego kontyngentu wejdą członkowie wojsk specjalnych, a także personel medyczny i logistycy. Głównym zadaniem Amerykanów będzie pomoc w szkoleniu umiarkowanych rebeliantów, a także doradztwo podczas przygotowań operacji wojskowych wymierzonych w bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja i innych organizacji islamistycznych.

Pod koniec 2015 USA wysłały na miejsce ok. 50 żołnierzy wojsk specjalnych (Więcej wojsk USA w Syrii, 2015-11-09). Dotąd Amerykanie koncentrowali się na szkoleniu i wsparciu członków kurdyjskich sił bezpieczeństwa (Peszmergów), którzy odgrywają kluczową rolę w walce z islamistami na terenie północno-wschodniej Syrii. W przyszłości uwaga wojsk USA skupi się na umiarkowanych syryjskich rebeliantach i członkach sunnickich plemion, zamieszkujących terytoria okupowane przez Ad-Daula al-Islamijja.

Deklaracja prezydenta Obamy padła podczas jego dzisiejszego wystąpienia w Hanowerze, gdzie wieczorem spotka się z przywódcami Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Co ciekawe, kilka dni wcześniej Sekretarz Obrony USA, Ash Carter, zapowiedział wysłanie podobnej grupy żołnierzy do Iraku, zwiększającej liczebność amerykańskiego kontyngentu w tym państwie do nieco ponad 4000 wojskowych (USA wzmacniają kontyngent, 2016-04-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra