Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

US Army odbiera JLTV

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 stycznia 2019

US Army odebrała pierwsze wozy opancerzone Joint Light Tactical Vehicle 4x4.

Pierwsze wozy opancerzone JLTV wyładowywane w Fort Stewart / Zdjęcia: US Army

Transport wozów JLTV (Joint Light Tactical Vehicle) 4x4 dotarł do 1. Pancernego Brygadowego Zespołu Bojowego (1st Armored Brigade Combat Team, 1ABCT) wchodzącego w skład 3. Dywizji Piechoty (3rd Infantry Division), o czym poinformowano za pomocą mediów społecznościowych. 1ABCT, która stacjonuje w Fort Stewart w Georgii, jest pierwszą jednostką w US Army i amerykańskich siłach zbrojnych ogółem wyposażoną w nowe wozy opancerzone (Pierwsze JLTV trafią do jednostek US Army, 2018-12-24).

Wozy, które dotarły do Fort Stewart, wyprodukowano w ramach jednej z transz partii niskoseryjnej (Ogromne zamówienie na JLTV, 2018-11-28). Za ich dostawę odpowiadało przedsiębiorstwo Oshkosh Defense z Wisconsin. Pierwsze zlecenie na montaż JLTV złożono w 2015 (Oshkosh Defense wygrał JLTV, 2015-08-26).

Ogółem siły zbrojne USA mają pozyskać ok. 60 tys. samochodów terenowych JLTV 4x4, z czego nieco ponad 49 tys. ma trafić do US Army a ponad 9 tys. do Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC). Koszt programu zakupowego oblicza się na ok. 23 mld USD (86 mld zł). Nowe wozy mają zastąpić wiekowe pojazdy rodziny High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle (HMMWV). 
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.