Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Black Hawki dla specjalsów

Przemysł lotniczy, Wojska specjalne, Strategia i polityka, 24 stycznia 2019

Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu dostarczą śmigłowce dla Wojsk Specjalnych. Podpisanie umowy nastąpi w piątek [25 stycznia] w siedzibie wytwórni. Spółka ma dostarczyć na początek 4 śmigłowce Black Hawk – powiedział na antenie radiowej Jedynki  Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Wojska Specjalne zakupiły 4 śmigłowce wielozadaniowe Black Hawk, których dostawcą będą PZL w Mielcu / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

PZL w Mielcu to dobre zakłady, produkt też jest sprawdzony w ponad 30 krajach na polu walki. To gwarancja tego, że Wojsko Polskie będzie korzystało z nowoczesnego sprzętu – dodał szef MON.

Mariusz Błaszczak podkreślił, że to dopiero pierwsza partia wiropłatów [dla Wojsk Specjalnych]. W ten sposób rozpoczynamy współpracę. Toczy się też przetarg związany z kupieniem wyspecjalizowanych śmigłowców dla Marynarki Wojennej. Dla mnie ważne jest to, że to polskie zakłady – PZL Mielec – wyprodukują dla Wojska Polskiego ten sprzęt – podkreślił Błaszczak (Jednak trzech oferentów, 2017-03-31).

Na podstawie informacji PR1 i MON


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.