Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Propozycja Saaba w konkursie HX

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 31 stycznia 2019

Saab, ze wsparciem szwedzkiego rządu, przedstawił Dowództwu Logistycznemu Sił Zbrojnych Finlandii swoją ofertę w konkursie na nowe wielozadaniowe samoloty bojowe HX dla Ilmavoimat (wojsk lotniczych Finlandii). Oferta sprzedaży 64 samolotów Gripen, zarówno jednomiejscowych, w wersji E, jak i dwumiejscowych F (na które dotychczas zdecydowała się tylko Brazylia), jest formalną odpowiedzią na zapytanie ofertowe klienta wysłane w kwietniu 2018.

Saab oferuje Finlandii zakup 64 wielozadaniowych samolotów bojowych Gripen, zarówno jednomiejscowych, w wersji E, jak i dwumiejscowych F / Zdjęcie: Saab

Znakomite możliwości, jakimi dysponuje Gripen, doskonale pasują do fińskich potrzeb i wymagań. Dzięki zakupowi Gripenów, Finlandia może odnowić swoją flotę samolotów wielozadaniowych bez uszczerbku dla ich liczebności. Jest to możliwe dzięki prawdziwie konkurencyjnym kosztom utrzymania w całym cyklu eksploatacji produktu. Nasza oferta wnosi istotny wkład w zdolności operacyjne fińskich sił zbrojnych – stwierdził Jonas Hjelm, starszy wiceprezes i szef działu biznesowego Aeronautics.

Jako część propozycji, Saab oferuje bogaty pakiet uzbrojenia i wyposażenia, a także niezbędny sprzęt i usługi potrzebne do obsługi samolotów, w tym program współpracy przemysłowej, którego celem jest stworzenie w Finlandii szerokich możliwości w zakresie bezpieczeństwa dostaw. Fiński przemysł będzie odpowiedzialny za obsługę techniczną, naprawy, przeglądy naprawcze i produkcję samolotów. Saab oferuje też utworzenie w Finlandii centrum wsparcia eksploatacji i rozwoju Gripena (Drugi Gripen E oblatany , 2018-11-26).

Rząd w Helsinkach zamierza wyłonić zwycięzcę programu HX w 2021 (Zapytania ofertowe w sprawie HX, 2018-04-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.