Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Eurofighter odpala 2 Meteory

Lotnictwo wojskowe, 28 kwietnia 2017

Z pokładu samolotu wielozadaniowego Eurofighter Typhoon dokonano jednoczesnego odpalenia 2 pocisków Meteor.

Eurofighter Typhoon IPA 4, z pokładu którego odpalono jednocześnie 2 kpr Meteor / Zdjęcie: Eurofighter

W trakcie prób mających na celu zintegrowanie pocisku Meteor z samolotem wielozadaniowym Eurofighter Typhoon przeprowadzono jednoczesne odpalenie 2 pocisków tego typu. Nosicielem uzbrojenia był jeden z samolotów przedseryjnych, IPA 4.

Próbę zrealizowano na poligonie na Hebrydach. Jej celem było zbadanie prawidłowego działania łącza informacyjnego pomiędzy samolotem i 2 pociskami jednocześnie. W teście udział wzięli specjaliści z BAE Systems, Eurofighter GmbH, MBDA i ministerstwa obrony W. Brytanii. 

Meteor ma wejść do uzbrojenia Royal Air Force już w przyszłym roku

Kierowany pocisk rakietowy powietrze-powietrze dalekiego zasięgu Meteor ma wejść do uzbrojenia Typhoonów Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii) już w przyszłym roku (Brytyjskie Typhoony w Rumunii , 2017-04-25). Natomiast od 2024 do jego przenoszenia mają być przystosowane brytyjskie F-35B Lightning II. Niedawno MBDA otrzymała kontrakt wartości 41 mln GBP (ok. 205 mln zł) na związane z tym prace badawczo-rozwojowe.

Jednak w tym celu konieczne jest przekonstruowanie Meteora, aby można było przenosić go w wewnętrznych komorach uzbrojeniowych F-35B. Odpalanie pocisku ma być możliwe po wprowadzeniu oprogramowania Block 4. Producent oferuje Meteora także jako uzbrojenie F-35A (Krótka wizyta F-35A w Amari , 2017-04-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.