Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

LOTAMS inwestuje w rzeszowską młodzież

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 04 lutego 2019

Spółka LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS) podpisała 1 lutego z Zespołem Szkół Mechanicznych im. Gen. Władysława Andersa w Rzeszowie porozumienie dotyczące wzajemnej współpracy. Przedmiotem porozumienia jest współpraca spółki ze szkołą w zakresie patronatu kierunków nauczania technik mechanik lotniczy i technik awionik. Porozumienie zostało podpisane przez Zarząd LOTAMS – Aleksandrę Judę (prezesa) i Łukasza Siwińskiego (członka zarządu) oraz dyrektora ZSM w Rzeszowie – Mariusza Kapicę.

Przedmiotem porozumienia jest współpraca LOTAMS i rzeszowskim ZSM w zakresie patronatu kierunków nauczania technik mechanik lotniczy i technik awionik / Zdjęcie: LOTAMS 

Dokument reguluje kwestie takie jak współudział w opracowaniu programów szczegółowych dla klas lotniczych, współudział w opracowaniu specjalistycznych szkoleń dla uczniów lub pracowników szkoły, współdziałanie w ramach projektów naukowo-badawczych oraz organizowanie praktyk i staży dla uczniów, absolwentów oraz nauczycieli szkoły.

Podpisanie umowy z LOTAMS w zakresie objęcia patronatem kierunku nauczania technik mechanik lotniczy i technik awionik jest usankcjonowaniem współpracy spółki ze szkołą, która trwa od wielu lat, a czego najlepszym przykładem są pracujący w LOTAMS absolwenci naszej placówki. Nie można należycie przygotować mechanika lotniczego czy awionika do zawodu bez praktyki w rzeczywistych warunkach pracy. Jednak cele osiąga się wtedy, kiedy praktyki te zostają wsparte specjalistycznymi szkoleniami dla uczniów i nauczycieli, wspólnym opracowaniem programów nauczania z przedmiotów zawodowych oraz praktyk czy działaniami promocyjnymi. Bardzo się cieszymy, że Rzeszów staje się centrum obsługi bazowej w Polsce. Mamy świadomość, że współpracując planowo, kreatywnie i konsekwentnie będziemy mogli spełnić oczekiwania pracodawcy, przygotowując jak najlepiej kadry do obsługi statków powietrznych. W chwili obecnej w zawodzie technik mechanik lotniczy i technik awionik kształcimy 203 uczniów – komentuje dyrektor ZSM w Rzeszowie Mariusz Kapica.

Nawiązanie współpracy z ZSM w Rzeszowie jest wynikiem naszego planu strategicznego związanego
z zakładanym rozwojem spółki na kolejne kilkanaście lat. Decyzja ta wiąże się bezpośrednio z planami inwestycyjnymi spółki w rejonie podkarpackim. Do końca 2021 LOTAMS wybuduje bazę techniczną na lotnisku Rzeszów-Jasionka. W tej lokalizacji Spółka będzie realizowała zarówno obsługę bazową, jak i liniową, mając do dyspozycji hangary dedykowane obsłudze szerokokadłubowych samolotów takich jak Boeing 787. W związku z perspektywicznymi planami rozwoju drugiej bazy technicznej LOTAMS w Polsce, szacujemy, że do obsługi samolotów w rzeszowskim porcie konieczne będzie zatrudnienie nawet 1000 osób. Zakładamy, ze przyszłą kadrę techniczną będą w dużej mierze stanowili absolwenci okolicznych szkół i uczelni, którzy, dzięki ukończeniu kształcenia np. ZSM w Rzeszowie w profilu technik mechanik lotniczy lub technik awionik, będą dysponowali wiedzą i umiejętnościami, których wymagamy od naszych pracowników
– dodaje dyrektor Biura Sprzedaży i Rozwoju Produktu w LOTAMS Marcin Kwietniak (Powstała Polska Grupa Lotnicza, 2018-10-11, LOTAMS nawiązuje współpracę z Air Austral, 2018-09-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra