Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne rekordy Jasionki

Lotnictwo cywilne, 05 stycznia 2017

Ponad 664 tys. pasażerów obsłużył w ubiegłym roku port lotniczy Rzeszów-Jasionka, najwięcej w swojej prawie 70-letniej historii. Blisko 3-% wzrost w porównaniu z 2015 to efekt większego ruchu na najpopularniejszych kierunkach.

2016 był rekordowym rokiem w historii rzeszowskiego lotniska / Zdjęcie: port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Ten wynik cieszy nas podwójnie, bo miniony rok przyniósł branży lotniczej wiele wyzwań, zarówno w skali globalnej, jak i na krajowym rynku lotnisk regionalnych – mówi Michał Tabisz, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Wierzę, że w 2017 podtrzymamy pozytywny trend. Aby to osiągnąć, pracujemy nad rozwojem siatki połączeń, jednocześnie wprowadzając szereg udogodnień podnoszących komfort podróży naszych pasażerów. Chcemy, by lotnisko w Jasionce było jednym ze znaków firmowych naszego regionu– podkreśla Michał Tabisz.

Rekordowa liczba ponad 194 tys. pasażerów skorzystała z połączeń linii Ryanair oferowanych na trasie Rzeszów-Londyn. W sezonie letnim z Jasionki do stolicy Wielkiej Brytanii, na lotniska Stansted i Luton, można było polecieć aż 12 razy w tygodniu.

Historyczny wynik odnotowano również na trasie Rzeszów-Warszawa. W 2016 obsługujące ją samoloty LOT-u zabrały na pokład przeszło 172 tys. pasażerów odwiedzających stolicę, jak i przesiadających się w dalszą podróż na trasach międzynarodowych. Nie mniej popularne były pozostałe połączenia lotniska w Jasionce z portami lotniczymi na Wyspach Brytyjskich, w Irlandii i Norwegii.

Wśród pasażerów biznesowych stałym zainteresowaniem cieszyły się codzienne rejsy do Monachium na pokładzie samolotów Lufthansy. Wzrosła również liczba podróżnych korzystających z uruchomionego we wrześniu 2016 połączenia Rzeszów-Berlin (Nowe połączenie z Rzeszowa do Berlina, 2016-02-11).

Najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym w 2016 była grecka wyspa Korfu, na którą z Jasionki można było dotrzeć bezpośrednio liniami Ryanair oraz samolotami czarterowymi. Łącznie skorzystało z nich ponad 12 tys. turystów.

Z lotniska w Jasionce w ramach regularnych połączeń pasażerskich można dotrzeć do Warszawy (4 rejsy dziennie), Londynu i Monachium (codziennie) oraz Berlina, Dublina, Manchesteru, Bristolu i East Midlands, a w sezonie letnim na Korfu. Połączenia obsługują PLL LOT, Lufthansa i Ryanair (Zimowe połączenia Grupy Lufthansa , 2016-10-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.