Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

DMC zwiększa możliwości monitorowania Ziemi

Astronautyka, Służby państwowe, 01 marca 2019

Spółka Airbus Defence and Space rozszerzyła swoją ofertę o nowe usługi monitorowania dużych powierzchni naszego globu za pośrednictwem konstelacji satelitarnej DMC, zwiększając jej rozdzielczość (od 12 do 24 m) i dodając nowe pasma spektralne, w tym Red-Edge, Blue, Coastal Blue i kanał panchromatyczny. Oznacza to zwiększenie wartości kluczowych usług realizowanych przy użyciu konstelacji DMC dla ich odbiorców z takich branż, jak rolnictwo, ochrona środowiska i zarządzanie kryzysowe.

Rzeka Mississippi – obraz wykonany przez satelitę konstelacji DMC Alsat-1B / Zdjęcie: ASAL 

Rozbudowa dotychczasowej konfiguracji tworzących tę konstelację satelitów jest efektem zawarcia na wyłączność umów handlowych z operatorem misji satelitarnej Alsat-1B – Algierską Agencją Kosmiczną ASAL – oraz realizującą misję KazSTSAT spółką Ghalam LLP. Zawarte porozumienia są ważnym krokiem dla wszystkich ich stron, gdyż dają obu partnerom lokalnym dostęp do wiedzy fachowej i doświadczenia spółki Airbus w zakresie kompleksowej obsługi misji satelitarnych, a europejskiemu koncernowi pozwalają rozszerzyć ofertę dzięki możliwości korzystania z wyposażenia satelitów ASAL i Ghalam LLP.

Nasz zespół w Guildford zajmuje się usługami obrazowania świadczonymi z wykorzystaniem konstelacji DMC już od 2004. Zawarta umowa oznacza dla naszych klientów korzyści wynikające z ciągłości, przewidywalności cen, poszerzonej oferty i naszego wieloletniego doświadczenia.  Jest dla nas też ogromnie ważne, aby dzięki uzyskanemu dostępowi do nowych misji zwiększać wkład Wielkiej Brytanii w inicjatywy prowadzone w ramach Międzynarodowej Karty Przestrzeni Kosmicznej i Kataklizmów – powiedział Phil Brownnett, dyrektor programów brytyjskich w pionie Intelligence spółki Airbus Defence and Space.

Konstelacja DMC od lat stanowi fundament największych programów monitorowania satelitarnego prowadzone na potrzeby rolnictwa Stanów Zjednoczonych i Europy, a także walki z wylesianiem dorzecza Amazonki. System ten będzie nadal uzupełniać obrazy dostarczane przez Sentinel-2 i Landsat-8. Dodatkowe zwiększenie skuteczności monitorowania naszej planety przyniesie w przyszłości jego integracja z innymi programami satelitarnymi Airbusa, takimi jak OneAtlas, Verde czy Starling. Warta uwagi jest w szczególności pozyskana możliwość obrazowania w paśmie Red-Edge, gdyż pozwala ono obliczać parametry biofizyczne roślin, m.in. zawartość chlorofilu, a co za tym idzie, zdobywać wiedzę o zawartości azotu w liściach.

Wraz z dostępem do konstelacji DMC, Airbus Defence and Space oferuje swoim kontrahentom na prawach wyłączności dostęp do największej floty satelitów obserwacji Ziemi o wysokiej rozdzielczości obrazu: bliźniaczych satelitów Pléiades, satelitów SPOT 6 i SPOT 7 oraz TerraSAR-X, TanDEM-X i PAZ. Współpraca z TripleSat i KazEOSat dodatkowo zwiększa te możliwości (SatRevolution tworzy konstelację ScopeSat , 2018-11-23, Usługi Airbusa dla ONZ, 2018-07-04, TripleSat dla 21AT, 2018-04-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.