Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na AGM-88G AARGM-ER

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 09 marca 2019

Naval Air Systems Command US Navy z Patuxent River w stanie Maryland zawarło 7 marca z Northrop Grummanem kontrakt na rozwój i testy (engineering and manufacturing development, EMD) przeciwradiolokacyjnego pocisku dalekiego zasięgu AGM-88G AARGM-ER (Advanced Anti-Radiation Guided Missile – Extended Range). Jest on wart 322,505 mln USD (na 2019 przeznaczono 55,088 mln USD). Prace z nim związane, realizowane w zakładach w Northridge (98%) i Ridgecrest (2%) w Kalifornii, mają potrwać do końca 2023.

Ilustracja: US Navy

Rozwój AGM-88G AARGM-ER rozpoczął się na zamówienie US Navy w 2015. Prace realizowała wówczas ATK Orbital, która od 2018 wchodzi w skład Northrop Grummana, jako Northrop Grumman Innovation Systems. Przeznaczeniem pocisku jest atakowanie celów w silnie bronionych obszarach ograniczonego dostępu (A2/AD) w konfliktach z państwami o dużym potencjale – w domyśle, takimi jak FR czy ChRL.

W konstrukcji AGM-88G AARGM-ER zostaną wykorzystane komponenty obecnie produkowanych AGM-88E AARGM – system sterowania i naprowadzania (kombinowany, z radarem pasywnym i aktywnym, układem bezwładnościowo-satelitarnym i dwukierunkową transmisją danych) oraz głowica bojowa. Nowy będzie napęd umieszczony w kadłubie o większej średnicy. Dzięki niemu zasięg pocisku powinien znacząco przekraczać 200 km. Dla zwiększenia skuteczności AARGM-ER, zostaną w nim wykorzystane techniki stealth.

Pocisk ma mieścić się w wewnętrznych komorach uzbrojenia należących do US Air Force samolotów F-35A. F-35B/C będą mogły go przenosić na belkach zewnętrznych. Do przenoszenia AARGM-ER zostaną też przystosowane samoloty wielozadaniowe F/A-18E/F i przełamania obrony powietrznej E/A-18G (Włosi testują AARGM, 2018-04-10, Kontrakt na produkcję AGM-88E, 2012-09-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra