Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot CC-295

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 05 lipca 2019

Pierwszy CC-295, zakupiony przez rząd Kanady w ramach programu wymiany samolotów poszukiwawczych i ratowniczych (Fixed Wing Search and Rescue Replacement, FWSAR) dla Royal Canadian Air Force (królewskich wojsk lotniczych Kanady) wystartował z hiszpańskiej Sewilli 4 lipca o 20:20 czasu lokalnego. Lądowanie odbyło się w tym samym miejscu, po  godzinie i 27 minutach.

Pierwszy CC-295 podczas oblotu / Zdjęcie: Airbus

Kontrakt, zawarty w grudniu 2016, obejmuje zakup 16 CC-295, budowę nowego centrum szkoleniowego w Comox oraz pakiet wsparcia szkoleniowego, inżynieryjnego i logistycznego. CC-295 będą stacjonowały w bazach używanych obecnie przez eskadry RCAF zajmujące się poszukiwaniami i ratownictwem: Comox w prowincji Kolumbia Brytyjska, Winnipeg w  Manitobie, Trenton w Ontario i Greenwood w Nowej Szkocji.

Obecnie w zakładach Airbusa w Sewilli trwa montaż kolejnych pięciu CC-295. Prowadzone są też testy symulatorów i trenażerów. Pod koniec lata pierwsze załogi RCAF rozpoczną szkolenie w centrum szkoleniowym Airbusa w Sewilli (C295W zwycięzcą FWCSAR, 2016-12-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.