Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

C295W zwycięzcą FWCSAR

Lotnictwo wojskowe, 09 grudnia 2016

Rząd w Ottawie wybrał C295W jako nowe samoloty poszukiwawczo-ratownicze, w ramach konkursu Fixed Wing Search and Rescue Replacement (FWSAR).

C295W w barwach RCAF jako samolot poszukiwawczo-ratowniczy / Rysunek: Airbus Defence & Space

Po trwającym 14 lat procesie wyboru Kanada zdecydowała, że nowym samolotem poszukiwawczo-ratowniczym będzie Airbus Defence & Space C295W. Jak poinformowała minister usług i zamówień publicznych Judy Foote Royal Canadian Air Force (RCAF, królewskie wojska lotnicze Kanady) nabędą 16 samolotów tego typu.

W przetargu brały też udział Leonardo (Alenia Aermacchi) C-27J Spartan i Embraer KC-390. Lockheed Martin rozważał zaproponowanie HC-130J, ale ostatecznie nie złożył oferty (KC-390 w konkursie FWSAR, 2015-12-29).

Ich koszt, wraz z symulatorem lotu (produkcji CAE) i 11-letnim pakietem wsparcia logistycznego i inżynierskiego , świadczonym przez AirPro, spółkę joint venture Airbus Defence and Space i PAL Aerospace, to 2,4 mld USD (9,87 mld zł). Opcja zakłada przedłużenie usług wsparcia do 2042, za kolejne 2,3 mld USD (9,45 mld zł). Do napędu samolotów używane będą silniki Pratt & Whitney Canada, a urządzenia optoelektroniczne dla FWSAR dostarczy L3 Wescam.

Dostawy kanadyjskich C295W zostaną zrealizowane w l. 2019-2022. Nowe samoloty zastąpią w służbie 6 de Havilland Canada CC-115 Buffalo, liczących sobie 46 lat i 13 CC-130H Hercules, których średni wiek waha się od 21 do 40 lat.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.