Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

C295W odwiedza Antarktykę

Lotnictwo wojskowe, 01 grudnia 2015

Kolejny samolot transportowy odwiedził Antarktykę. Tym razem był to Airbus C295W.

C295W po lądowaniu w całorocznej stacji polarnej Marambio. należącej do Argentyny / Zdjęcie: Airbus Defence and Space

W ramach południowoamerykańskiego tournee Airbus C295W należący do Secretaría de Marina-Armada de México (SEMAR, Sekretariatu Marynarki Wojennej Meksyku) z mieszaną załogą złożoną z pracowników Airbus Defence and Space i przedstawicieli SEMAR wykonał pierwszy w historii lot do Antarktyki. Samolot wystartował z portu lotniczego Río Gallegos w Argentynie. Niedawno podobnych wyczynów dokonały rosyjski Ił-76 i australijski C-17 (Australijski C-17 na Antarktydzie, 2015-11-23).

27 listopada o godzinie 11.45 C295W wylądował w bazie Marambio – całorocznej stacji polarnej należącej do Argentyny. Leży ona na Seymour Island w pobliżu wybrzeży Półwyspu Antarktycznego. Często występują tam temperatury poniżej –30ºC i wieją bardzo silne wiatry. Marambio jest jedną z największych stacji polarnych w Antarktyce. Zarządzają nią Fuerza Aérea Argentina (wojska lotnicze Argentyny).

C295W wrócił do Río Gallegos niemal 8 godzin później. Lot był kolejnym dowodem niezwykłej wszechstronności transportowca, który w ostatnich tygodniach zmierzył się z bardzo zróżnicowanymi warunkami pogodowymi. Wcześniej wykonał kilka lotów z portu lotniczego El Alto w La Paz w Boliwii, który jest położony na wysokości ponad 4060 m n.p.m. w bardzo gorącym klimacie (C295W w Ameryce Pd., 2015-11-23).

Podczas podróży po Ameryce Łacińskiej C295W odwiedził już Boliwię i Chile, a po pobycie w Argentynie uda się do Paragwaju i Panamy. Do Meksyku powróci na początku grudnia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.