Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bartolini wyszkoli pilotów dla Ryanaira

Lotnictwo cywilne, 18 lipca 2019

Niskokosztowe linie lotnicze Ryanair z Irlandii podpisały z łódzkim ośrodkiem szkolenia lotniczego Bartolini Air oraz portami lotniczymi w Łodzi im. Władysława Reymonta i Olsztyn-Mazury porozumienie w sprawie szkolenia pilotów.

W ciągu 4 lat licencję pilota liniowego, w ramach tzw. Ryanair/Bartolini Air Mentored Pilot Training Programme ma uzyskać 320 osób / Zdjęcie: Andrzej Amerski

Szkolenie w Polsce ma trwać 18 miesięcy. Po jego zakończeniu piloci będą musieli jeszcze przejść szkolenie na typ (Boeinga 737) w ośrodkach Ryanaira. Koszt szkolenia w Bartolini Air dla osób, które nie mają żadnych uprawnień wynosi 59,9 tys. euro. Według prezesa Bartolini Air Bartłomieja Walasa, można je częściowo sfinansować ze środków unijnych.

Szkolenia mają się rozpocząć w maju 2020. Kursy realizowane będą w Łodzi i w Szymanach. W pierwszym roku ośrodek w Szymanach, zlokalizowany w budynku dawnego terminalu, ma przeszkolić 40 osób, z użyciem samolotów Tecnam P2006T i P2010 oraz symulatorów.

Ryanair ma przyjemność ogłosić partnerstwo szkoleniowe z Bartolini Air, ośrodkiem kształcenia lotniczego, który posiada imponujące osiągnięcia w szkoleniu najwyższej klasy pilotów. Bartolini Air jest jedyną szkołą w Europie Środkowo-Wschodniej, realizującą Ryanair Mentored Programme. Obecnie Grupa Ryanair posiada w regionie 12 baz, z tego 5 w Polsce, będąc wiodącym operatorem w kraju. To partnerstwo podkreśla nasze zaangażowanie w szkolenie, rekrutację i rozwój pilotów z Europy Środkowo-Wschodniej. […] Spodziewamy się uczniów-pilotów z całej Europy, którzy skorzystają z preferencyjnych warunków szkoleń w ramach uruchamianego właśnie programu – stwierdził szef operacji lotniczych Ryanaira Neal McMahon.

Bartolini Air jest jednym z największych ośrodków szkolenia lotniczego w Europie Środkowej. W ramach programu we współpracy z portem lotniczym Łódź im. Władysława Reymonta oraz Lotniskiem Olsztyn-Mazury przygotujemy pilotów do pracy w Ryanairze. Do tej pory przeszkoliliśmy ponad 1500 pilotów z 56 krajów, a wielu z nich pracuje już w tej linii lotniczej. W ramach Ryanair Mentored Programme, kadeci będą szkoleni przez instruktorów Bartolini Air zgodnie ze standardami Ryanair (SOPS). Uczestnicy programu przejdą szkolenie z użyciem jedno- i dwusilnikowych samolotów tłokowych oraz symulatorów – dodał prezes Bartolini Air Bartłomiej Walas ( Tecnam P2010 już w Polsce, 2014-12-22).

Ryanair w ciągu najbliższych 5 lat będzie co roku zatrudniać do 1000 pilotów i starannie wybraliśmy Bartolini Air jako naszego partnera szkoleniowego, biorąc pod uwagę wysokie standardy w zakresie szkolenia pilotów, w tym szkolenia MCC (pilotowania samolotów z załogą wieloosobową). Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy przekazać naszą wiedzę operacyjną Bartolini Air – podkreślił szef szkolenia pilotów Ryanaira Senan O’Shea (Problemy Ryanaira z MAX-ami, 2019-07-16).

Cieszę się niezmiernie, że w samym centrum Polski, właśnie w Łodzi odbędą się zintegrowane szkolenia pilotów dla osób z całej Europy. […] Jesteśmy miastem przyjaznym młodym ludziom, którzy już teraz dzięki szkole Bartolini Air wybierają nasze miasto by budować swoją przyszłość w zawodzie pilota – powiedziała prezydent miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

Ogromnie cieszymy się, że będziemy mogli gościć u nas w regionie uczniów z całego świata i zrobimy wszystko, żeby swój pobyt u nas zapamiętali na długo i chcieli do nas wrócić w przyszłości już jako turyści wraz ze swoimi rodzinami. Ze swojej strony możemy Państwa zapewnić, że rozpoczęliśmy już pracę nad specjalnym programem stworzenia modelu dofinansowania na pokrycie kosztów szkolenia, tak, żeby pośród międzynarodowego grona uczniów szkoły Ryanaira znaleźli się również młodzi mieszkańcy Warmii i Mazur – powiedział marszałek województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Międzynarodowe lotnisko w Łodzi to doskonałe miejsce do szkolenia przyszłych pilotów ze względu na dobrą infrastrukturę. Naszym atutem jest również dobra lokalizacja, która gwarantuje łatwy dostęp do wszystkich największych ośrodków biznesowych w Polsce i Europie – dodała prezes portu lotniczego Łódź Anna Midera.

Bardzo cieszymy się, że możemy brać udział w tak dużym, międzynarodowym projekcie na skalę światową. Nasze lotnisko jest przygotowane do szkolenia pilotów z całego świata. Posiadamy odpowiednie zaplecze techniczne i wykwalifikowaną kadrę zawodową. Jako najmłodszy port lotniczy w Polsce, mamy zupełnie nową infrastrukturę i jesteśmy bardzo zadowoleni, że będzie mogła służyć przyszłym pilotom liniowym Ryanaira – podsumował prezes portu lotniczego Olsztyn-Mazury Tomasz Kądziołka.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.