Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Następne Protectory dla US Army

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 24 września 2019

US Army złożyły zamówienie na dostawę zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia (zsmu) Protector norweskiego koncernu Kongsberg. Zamówienie warte 48 mln USD jest częścią kontaktu typu IDIQ (na nieokreśloną liczbę przy niesprecyzowanych warunkach dostaw) zawartego we wrześniu zeszłego roku (Zlecenie na M153 CROWS II, 2018-09-17).

Pierwszy amerykański kontrakt na dostawę norweskich zsmu Protector zawarto w 2007, a od tego czasu Norwegowie dostarczyli US Army ponad 16 tys. Protectorów. Najnowsze trafią do wyposażenia czołgów Abrams M1A2 / Zdjęcie: Kongsberg

Zsmu Protector to bardzo wszechstronna konstrukcja pozwalająca na jej skonfigurowanie zgodnie z wymaganiami użytkownika. Możliwe jest wyposażenie go w urządzenia obserwacyjne i/lub uzbrojenie, którego wachlarz zaczyna się od karabinów maszynowych na amunicję 5,56 x 45 mm po konstrukcje na amunicję 12,7 x 99 mm NATO. Możliwe jest też zamontowanie granatnika automatycznego Mk19 kalibru 40 mm lub wyrzutni ppk FGM-148 Javelin (Próby THeMISa z Javelinem, 2019-09-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra