Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne XA-180 Pasi będą zmodernizowane

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 30 października 2019

Minister obrony Finlandii  Antti Kaikkonen wydał 28 października upoważnienie dla Dowództwa Logistyki Puolustusvoimat (Sił Obrony) do zawarcia z koncernem Patria Land Oy umowy w sprawie modernizacji 139 kołowych transporterów opancerzonych XA-180 Pasi. Całkowita wartość umowy wynosi ok. 35 mln euro z VAT.

Puolustusvoimat eksploatują ok. 260 transporterów XA-180 / Zdjęcie: MO Finlandii

Modernizacja XA-180 jest jednym z przedsięwzięć wchodzących w skład Narodowego Programu Rozwoju Obrony. Prace nad transporterami zostały zapoczątkowane w 2014 (Pierwszy zmodernizowany Sisu XA-180, 2014-11-13).

Wozy zostaną wyposażone w usprawnioną instalację elektryczną i układ przeniesienia mocy, a zawieszenie i powłoka maskująca zostaną wymienione. W pojazdach zostaną również zamontowane fotele z pasami bezpieczeństwa. Prace mają zakończyć się w 2022. Plany wojska przewidują, że zmodernizowane XA-180 pozostaną w służbie do lat 2040.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.