Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy LPMK

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 11 grudnia 2019

Ukraińskie wojska lądowe rozpoczęły testy systemu Land Platform Modernisation Kit (LPMK), służącego do zapewnienia świadomości sytuacyjnej załóg pojazdów opancerzonych. Producentem LPMK jest prywatna ukraińska spółka Limpid Armor.

Pierwsze próby LPMK odbyły się 4 grudnia. W ich trakcie kierowca transportera prowadził pojazd bez użycia peryskopów opierając się wyłącznie na obrazie z LPMK / Zdjęcie: Limpid Armor

LPMK jest odpowiednikiem znanego już izraelskiego Iron Vision. Składa się z serwera i zamontowanych dookoła pojazdu stabilizowanych optycznie  kamer, z których obraz przesyłany jest na okulary holograficzne Microsoft HoloLens zintegrowane z hełmami załogi. Pozwala to widzieć przez pancerz, co znacznie zwiększa świadomość sytuacyjną załogi (Demonstratory programu Carmel, 2019-08-05, ErzUntGlas dla Bundeswehry, 2019-12-10).

Poza obrazem otoczenia na okularach wyświetlany jest również zestaw danych telemetrycznych dedykowany dla każdego członka załogi. Ponadto możliwa jest integracja LPMK z systemami zarządzania polem walki (BMS) i bezzałogowcami. Oznacza to, że na okularach możliwe ma być wyświetlanie obrazu z głowicy optoelektronicznej bezzałogowca, bądź prezentowanie w formie graficznej położenia wojsk własnych i przeciwnika.

LPMK jest testowany z użyciem kołowego transportera opancerzonego BTR-4E. Jednakże przedstawiciele Limpid Armor deklarują możliwość jego zintegrowania z innymi pojazdami o trakcji kołowej i gąsienicowej. Kolejne testy LPMK zaplanowano na 2020. Użytych w nich zostanie pięć zestawów LPMK zamontowanych na kilku pojazdach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.