Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SpaceJet M90 w docelowej konfiguracji oblatany

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 18 marca 2020

W Japonii oblatano dzisiaj (18 marca) samolot komunikacyjny SpaceJet M90(FTV10, zn. rej. JA26MJ) w docelowej konfiguracji, która posłuży do certyfikacji. Start odbył się o 14:53 (czasu lokalnego) z lotniska w Nagoi. Ze względu na pandemię koronawirusa obserwowali go tylko pracownicy.

Mitsubishi SpaceJet M90 (FTV10) startuje do pierwszego lotu / Zdjęcie: Mitsubishi Aircraft

Za sterami FTV10 zasiadali Hiroyoshi Takase (legitymujący się nalotem ok. 7700 h) i Akira Udagawa (mający nalot ok. 11 600 h). Przeprowadzili oni sprawdzenie osiągów samolotu w normalnych warunkach użytkowania nad Oceanem Spokojnym. FTV10 powrócił do Nagoi o 16:40 (czasu miejscowego).

Dzisiejsze wydarzenie oznacza rozpoczęcie prób certyfikacyjnych w locie pierwszego SpaceJeta M90 w docelowej konfiguracji – stwierdził Alex Bellamy, dyrektor Mitsubishi Aircraft ds. rozwoju.

Dzisiejszy lot został przeprowadzony płynnie i zgodnie z planem. Samolot zachowywał się zgodnie z oczekiwaniami, tak, jak się spodziewałem – dodał kapitan Hiroyoshi Takase.

Montaż FTV10 zakończono w zakładach Mitsubishi Heavy Industries w styczniu br. W najbliższych tygodniach FTV10 będzie kontynuować próby w locie w Nagoi, a także przygotować się do przelotu do centrum prób w locie w Moses Lake, aby dołączyć do pozostałych samolotów tego typu (Silniki z Japonii dla SpaceJeta, 2020-02-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.