Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Kansas City w służbie

Marynarka wojenna, 23 czerwca 2020

W bazie US Navy (marynarki wojennej USA) w San Diego 20 czerwca odbyła się skromna, ze względu na pandemię SARS-CoV-2, uroczystość przyjęcia do służby okrętu klasy LCS USS Kansas City (LCS 22). Jego dowódcą jest kmdr por. R.J. Zamberlan.

USS Kansas City wchodzi do portu w San Diego – swojej macierzystej bazy / Zdjęcie: US Navy

USS Kansas City jest 11. jednostką typu Independence (Chrzest USS Kansas City, 2018-09-24). To zarazem trzeci amerykański okręt noszący tę nazwę. Pierwszym był krążownik ciężki USS Kansas City (CA-128), typu Oregon City, pod którego położono stępkę 9 lipca 1945. Jednak już 12 sierpnia tego samego roku ze względu na zakończenie II wojny światowej, jego budowę anulowano, podobnie jak 6 innych jednostek tego typu.

Jako drugi nazwę USS Kansas City nosił okręt zaopatrzeniowy (AOR-3) typu Wichitaprzeznaczony do wsparcia grup bojowych lotniskowców ZOP typu Essex. Jednostka weszła do służby w 1970 i brała udział w wojnie w Wietnamie i operacji Desert Storm. Okręt został wycofany z eksploatacji w 1994 i zezłomowany w 2014.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra