Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Awaria USS Coronado

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 31 sierpnia 2016

Amerykański okręt USS Coronado doznał awarii układu napędowego. Usterka zmusiła załogę do przerwania misji bojowej i powrotu do portu morskiego na Hawajach.

USS Coronado wraca do Joint Base Pearl Harbor-Hickam na Hawajach po awarii układu napędowego. Przed kilkoma dniami okręt opuścił hawajską bazę, rozpoczynając pierwszą misję bojową / Zdjęcie: USN

USS Coronado (LCS 4), typu Independence, klasy LCS (Littoral Combat Ship), musiał przerwać podróż do Changi Naval Base w Singapurze i ponownie skierować się do Joint Base Pearl Harbor-Hickam na Hawajach (Nowa misja USS Coronado, 2016-08-27). US Navy w dość lakonicznym komunikacie wyjaśniła, że przyczyną powrotu jednostki do kraju jest awaria elementu układu napędowego. USS Coronado idzie do Pearl Harbor o własnych siłach. Towarzyszy mu zbiornikowiec paliwowy USNS Henry J. Kaiser (T-AO-187).

Po powrocie do Joint Base Pearl Harbor-Hickam amerykański okręt przejdzie gruntowny przegląd, który pozwoli wyjaśnić przyczyny niedawnej awarii. Nie wiadomo, jak długo jednostka pozostanie wyłączona z działań operacyjnych i jak usterka wpłynie na plany rozmieszczenia USS Coronado w Singapurze, skąd okręt miał prowadzić operacje bojowe w rejonie Morza Południowochińskiego.

USS Coronado jest 4. okrętem klasy LCS, który doznał awarii układu napędowego w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Przed kilkoma dniami US Navy poinformowała o usterce siłowni USS Freedom (LCS 1), typu Freedom (Problemy z USS Freedom, 2016-08-29). W drodze powrotnej do San Diego Naval Base jest z kolei USS Fort Worth (LCS 3). Przez ostatnie miesiące okręt pozostawał unieruchomiony w Changi, gdzie przechodził remont silników diesla (USS Fort Worth wraca do San Diego, 2016-08-23). Z kolei w grudniu ub. r. awaria przerwała podróż USS Milwaukee (LCS 5) do portu macierzystego w San Diego (Awaria USS Milwaukee, 2015-12-15). Kilka dni wcześniej okręt przyjęto do służby (USS Milwaukee w linii, 2015-11-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.